Türkiye 2.’sinin beratı da teslim edildi

Sergilediği başarı projeyle Türkiye 2.’si olan Bahattin Dalgıç’ın beratı kendisine takdim edildi.

Orijinal projesini sunmuştu

Kütahya Aysel-Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi 10/D sınıfı öğrencilerinden Bahattin Dalgıç ve danışman öğretmeni Erhan Özalp, enerji verimliliği konusundaki orijinal çalışmalarını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığıyla Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) işbirliğinde geçtiğimiz Kasım ayında düzenlenen Enerji Verimliliği Yarışması Türkiye finallerinde sergilemişti.

“Yeşil Çatı” projesiyle yarışmada yer alındı

Bahattin Dalgıç, Türkiye’nin dört bir yanından katılan projeler arasında “Yeşil Çatı” isimli projesiyle Türkiye ikincisi olmuştu.

Müdür İren, teslim etti

Yarışmada, Türkiye 2.’si olarak Kütahya ve liseyi gururlandıran Bahattin Dalgıç, 2.’lik beratını ve hediyesini Okul Müdürü Ahmet İren’ in elinden aldı. Müdür İren hem Bahattin Dalgıç’ı hem de danışman öğretmen Erhan Özalp’i tebrik etti.

Projede çatılarda çevreye fayda sağlıyor

Bahattin Dalgıç’ın projesi, binaların çatılarında yeşil alanlar oluşturarak enerji verimliliğini artırmayı hedefliyor. Yeşil çatılar, çevre dostu bir şekilde binaların enerji tüketimini azaltmanın yanı sıra şehirlerde yeşil alanları artırarak çevresel sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyor.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ