CHP’de Merkez “Sarı’ya” emanet

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez İlçe Başkanlığı’nda görev değişimine gidildi.

Yönetim “Sarı” dedi

Geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan Merkez İlçe Kongresinde göreve gelen Hüseyin Dalkılınç görevinden istifa ederken yerine CHP Merkez İlçe Yönetim Kurulu kararıyla Zeliha Sarı seçildi.

Siyasi kariyeri merak ediliyor

7 ay gibi kısa bir sürede birçok kişiyi parti şemsiyesi altına çeken ve Kütahya Belediye Başkanlığı’nın kazanılması noktasında önemli görev üstlenen Dalkılınç’ın önümüzdeki siyasi yaşamına nasıl devam edeceği merak konusu olurken Kütahya Belediye Başkanlığı Özel Kalem Müdürlüğüne getirileceği konuşuluyor.

Başkan Yardımcısı olabilir

Seçim süreci içerisinde Başkan Kahveci ile birlikte çalışma yürüten Dalkılıç’ın ilk olarak Özel Kalem Müdürlüğü daha sonra ise memur olarak Başkan Yardımcılığını yürüteceği iddia edilirken sürecin önümüzdeki günlerde belirleneceği ifade ediliyor.

“Önümüzdeki dönem bizlere büyük iş düşüyor”

Görevi Hüseyin Dalkılınç’tan teslim alan Zeliha Sarı ise, “Partimize bugüne kadar verdiği emeklerden dolayı Hüseyin Dalkılınç’a teşekkürlerimi sunuyorum. Bugün ortadaki başarıda emeği çok büyüktür. Onun verdiği destek ve ekibimin gayretiyle bu bayrağı daha yukarılara taşıyacağız. Sosyal belediyeciliği önümüzdeki dönem her alanda hissedecek olan Kütahya’da artık bizlere daha büyük iş düşüyor. Belediye Başkanımız Eyüp Kahveci ve İl Başkanımız Tamer Yenikaya’yla ortaklaşa hareket ederek üstümüze düşeni yapacağız” dedi.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ