Tecrübeli çilingirden tatile çıkanlara kritik uyarı

Kadıyoran Bıçakcılık&Anahtar Sahibi Ali Kadıyoran, 9 günlük bayram tatilinde evinden ayrılacak vatandaşlara anahtar ve kilitlemeyle ilgili önerilerde bulundu.

Gözün arkada kalmaması için önlem alınması gerekiyor

Ramazan Bayramı nedeniyle başlayan 9 günlük tatil devam ediyor. https://www.kutahyaninsesi.com/ haber sitesinde yer alan habere göre vatandaşların büyük bir bölümü çeşitli ziyaretler veya tatil planları doğrultunda Kütahya’dan ayrılıyor. Evden uzak kalınan süre zarfında yaşanabilecek olumsuzlukları karşı birtakım alınacak küçük önlemler fayda sağlıyor.

“En az ikişer kere kilitleyin”

Konuyla alakalı konuşan tecrübeli bıçak ustası ve çilingir Kadıyoran, “Vatandaşlarımızdan bizim istediğimiz kapılarını alt ve üst kilidi ikişer kere kilitlemeleri. Ayrıca her zaman dediğimiz gibi bir eski yöntem ama kullanmadıkları ayakkabıları da kapının önünde bırakmaları, posta kutularındaki birikmiş olan faturaları, zarfları da bence bir an önce boşaltmaları gerekiyor” diye konuştu.

“Güvenilir bir komşuysa anahtarı bırakmamız gerekiyor”

Olumsuz durumlar için komşu müdahalesinin en erken müdahale olduğunu aktaran Ali Kadıyoran, “Güvenilir bir komşuysa eğer, yıllardan beri tanıdığımız bir komşuysa anahtarı bırakmamız gerekiyor. Neden? Elektrik kontağındaki arıza, herhangi tesisat bir borusunda bir patlama gibi olumsuzlarda komşu gerekli yerlere ilk önce ulaşacaktır. Arızayı hemen bir şekilde önlem alınacaktır. Bence anahtar vermeleri gerekiyor” dedi.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ