Tatlı telaş sürüyor

Kütahya’da yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi birçok sektörde olduğu gibi tatlıcılarda da tatlı bir telaş var. Ellerindeki siparişleri yetiştirmeye çalışan tatlıcılar bu yıl ki ilgiden memnun.

Çeşitler göz dolduruyor

Müşterilerinin damak tadına göre en iyi tatlıyı yapıp, tezgâhlarını süsleyen pastaneler ve tatlıcılar, tatlı çeşitleriyle göz dolduruyor.

Müşterinin dikkati çekiliyor

Kütahya’nın en işlek yerlerinde bulunan pastaneler ve tatlıcılar ise iş yerlerinin camına “Bayramlık Tatlı Siparişi Alınır” yazısını asarak müşteri çekiyor.

Yoğun mesai sürüyor

Bayram için tüm hazırlıklarını tamamlayan tatlı imalatçıları yoğun bir mesaiye giriyor.

İmalathanelerde çalışan ustalar ise vatandaştan gelen sipariş üzerine en iyi tatlıyı çıkarmak için canla başla çalışıyor.

“Günlük hazırlandığı için daha çok talep ediliyor”

24 yıldır tatlı sektöründe hizmet veren Gazioğlu Baklava Yetkililerinden Eyüp Ekerbiçer, bayrama sayılı saatler kala satışa devam ettiklerini belirtti. Tatlıların günlük hazırladığı için müşteriler tarafından çok beğenildiğini vurgulayan Ekerbiçer,  “En çok klasik ev yapımı baklavamız beğeniliyor. Çünkü hem Bayrama uygun hem lezzeti daha güzel geliyor” dedi.

“Bayram demek tatlı demektir”

Ramazan Bayramı’nın tatlı ve şekerle özdeşleştiğini aktaran Eyüp Ekerbiçer,  “Bayram tatlısız olmaz. Bayram deyince akla tatlı, tatlı deyince de akla bayram gelir” ifadelerini kullandı.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ