Bayram yoğunluğu devam ediyor

Ramazan Bayramı için seyahat edecek vatandaşların Kütahya Şehirlerarası Otobüs Terminali ve Tren Garında oluşturduğu yoğunluk sonucunda çoğu otobüs ve trende boş yer kalmadı.

Erken bilet tavsiyesinde bulundu

Kütahya’da bir otobüs firmasında kaptan olarak görev yapan Nurullah Akdemir, bayram yoğunluğunun devam ettiğini ifade etti. Akdemir, “Şahsen en başta vatandaşların yerli firmalarımıza yani Kütahya’nın değeri olan firmalara yönelmesini tavsiye ediyorum. Vatandaşların özellikle gittikleri şehirde mağdur olmamaları için biletlerini dönüşle beraber almalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü gittikleri şehirlerde de ayın 13 ve 14’ünde inanılmaz bir yoğunluk var. O nedenle biletlerin erkenden alınmasını öneriyoruz. Hem bizim yoğunluğu görüp talebe göre araç ayarlamamız hem de vatandaşların daha ucuz biletler bulabilmeleri için erken bilet alınmasını öneriyoruz” dedi.

“Yakın tarihlerin birbirine denk gelmesi yoğunluğu daha da arttırdı”

Akdemir, meydana gelen bayram yoğunluğu ile esnafın yüzünün güldüğünü dile getirerek şöyle konuştu: “Otogarda yolcularımız özellikle bayramla ilgili yaklaşık 2 haftadan beri gidecekleri yerlerin otobüs biletlerini aldılar. Bu yıl seçim, bayram ve okul tatillerinin bir arada denk gelmesi yoğunluğu biraz daha arttırdı. Gidiş ve dönüşler için bunu söyleyebilirim. Vatandaşlarımız sanal ortamda bilet sorguladıklarında yer yok paniğine kapılmasınlar. Otogarlara gelip yazıhaneci esnaf arkadaşlarımıza danışsınlar, mutlaka onlar için bir yer bulunacaktır.”

Vatandaş, trene yöneldi

Otobüs bilet fiyatlarındaki pahalılık trenle yolculuğun cazibesini arttırdı. https://www.kutahyaninsesi.com/ haber sitesinde yer alan habere göre tercihini geç olsun ama pahalı olmasından yana kullananlar da yine yer sıkıntısı yaşamak zorunda kaldı.

Çevre yolu tıklım tıklım

Otobüs veya trene yönelmeyen vatandaşlar ise her bayram 1 milyonun üzerinde aracın geçtiği Kütahya- Afyonkarahisar, Kütahya-Manisa ve Kütahya-Balıkesir yönünün olduğu çevre yolunu kullanıyor. Araçlar burada zaman zaman yoğunluk dahi oluşturuyor.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ