SPROSS ‘Burası Başka’

Kütahya’da cafe kültürüne yeni bir soluk getirecek olan Spross Cafe gerçekleştirilen görkemli bir törenle hizmete açıldı. Farklı mimarisi ile dikkat çeken Cafe’nin açılışını Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık gerçekleştirdi.

Meydan mahallesi Çini gar caddesi yeni Belediye binası yanında Bakırsözer ve Fidan aileleri tarafından hizmete açılan Spross Cafe’nin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Hem cafe hem de restoran hizmeti verecek olan Spross Cafe ’de aynı anda 250’den fazla kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip.

ÇOK SAYIDA İŞ İNSANI VE VATANDAŞLAR KATILDI

Spross Cafe’nin açılışına büyük bir ilgi oldu. Açılış törenine Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Salih Özden, Abdullah Damcı, İlyas Bahar, Ömer Köse, Fatih Gölgeli, Kütahya Ticaret Sanayi Odası Başkanı İsmet Özotraç, siyasiler, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri çok sayıda iş insanı ve vatandaşlar katıldı.

BAKIRSÖZER VE FİDAN AİLELERİNİ TEBRİK ETTİ

Yapılan duaların ardından açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık 35 kişinin istihdam edileceği yeni bir işyerini Kütahya ekonomisine kazandıran Bakırsözer ve Fidan ailelerini tebrik etti. Işık, Hayırlı bir günde hayırlı bir iş için beraberiz. Bir yıl önce işsiz gençlerimize vatandaşlarımız iş istiyordu.

15 BİN KİŞİ İÇİN İSTİHDAM YARATACAĞIZ DEDİK

Prof. Dr. Alim Işık “Bizde bu talepleri dikkate alarak her yıl ortalama 3 bin kişi olmak üzere 5 yılda en az 15 bin kişi için istihdam yaratacağız dedik. Şükürler olsun ki en zorlu dönemlerden geçmemize rağmen bugüne kadar 300’e yakın iş yerine açılış ruhsatı verdik. Aylar süren ruhsat işlemleri şimdi günlere sığıyor. Ortalama 10 kişi hesapladığınızda 10 ayda 3 bin kişiye istihdam sağlandı” dedi.

HEDEFİMİZ FABRİKALAR AÇMAK

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık “Hedefimiz binlerce kişilerin çalışacağı fabrikalar açmak, bu iş yerimizde 35 kişi istihdam edilecek. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah hayırlı kazançlar versin. Bu şehrin gençleri inşallah bu şehirde doyacak. Başka yolu yok. Gençlerimize sahip çıkmanın tek yolu, değişik sektörlerde farklı alanlarda kaliteli hizmet verecek işyerlerine sahip olmaktır” dedi.

TEK TUŞLA SİPARİŞ

Konuşmaların ardından açılışa geçilerek kurdeleyi Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmet Özotraç ve işyeri sahipleri birlikte kesti. Cafe’ler deki servis kültürüne yeni bir soluk getiren Spross Cafe ‘de her masaya konulan cihaz ile müşterilerin tek tuşla sipariş verme ve hesap istemesi için büyük kolaylık sağlandığı görüldü. Açılış merasiminin sona ermesi ile birlikte protokol ve vatandaşlar yeni açılan Spross Cafe’yi gezerek işyeri hakkında bilgiler aldılar.  

PAYLAŞ