Çinliler ikinci kez geliyor

Kütahya’da yapılacak yatırımlar için geçtiğimiz aylarda ilimizde incelemelerde bulunan Çinli heyet ay sonunda tekrar ilimize geliyor.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın vizyon projelerine talip olan yabancı yatırımcılar projelerin bir kısmına talip olmuş ve bu yönde çalışmalar yapmak üzere tekrar ayrılmışlardı. Bunun üzerine Belediye Başkanı Işık paket halinde projeleri değerlendirdiklerini söyleyerek tüm vizyon projelerine talip olunması noktasında heyetle görüşmeler yaparak paket halinde sunduğu projeleri önermişti. Bunun üzerine çalışma yapmak için ülkelerine dönen Çin heyeti Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işıkla tekrar görüşmek için ay sonunda tekrar ilimize gelecek.

KONU PROJELER OLACAK

Kütahya’nın ufkunu ve önünü açacak projelerle seçimlere giren ve adını vizyon projeleri olarak değerlendiren Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık vizyon projelerini hayata geçirmek için projelerini uluslararası iş adamları ile görüşerek Çin Sanayi ve İş adamları Derneği başta olmak üzere ABD’li iş adamları projelere talip olmuştu. Paket halinde heyetlere sunulan projeler için üzerinde araştırma yapan Çinli iş adamları tekrar Kütahya’ya gelerek projeler hakkında Belediye Başkanı Işıkla ikinci kez görüşme gerçekleştirecekler.

AY SONUNDA KÜTAHYA’YA GELECEKLER

Gazetemizin edindiği bilgiler doğrultusunda önümüzdeki günlerde Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işıkla tekrar istişare etmek üzere ikinci kez gelecek olan heyet projelerle ilgili nihai kararı vereceği bekleniyor. Başkan Işık daha güzel bir Kütahya ve yaşanabilir bir Kütahya için çalıştıklarını vurgulayarak Çin heyeti ile ikinci kez görüşecek.

PROJELER BEĞENİLDİ

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın projelerine talip olan heyet projeleri çok beğendiklerini ve çalışmak istediklerini belirtmişlerdi. Çin İş adamları Derneği Başkanı ve beraberindeki heyet Prof. Dr. Alim Işık’ın vizyon projelerine talip olmak için tekrar ilimizde istişarelerde bulunmak üzere Kütahya’ya gelecekler.

PAYLAŞ