SOĞUK HAVA YERİNİ KAR YAĞIŞINA BIRAKTI

Kış aylarına günler kala havalar iyice soğumaya başladı. Kütahya’nın ilçelerine ve yüksek kesimlerinde kar etkili oldu. Kar yağışı sonrası ise ortaya kartpostallık görüntüler çıktı.

Kütahya’da Sabaha doğru başlayan kar yağışı bir anda etrafı beyaza bürüdü. Hava sıcaklığının hissedilir derece de düştüğü Kütahya beyaz gelinliğini giyerken, köy merkezlerine ve yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı yağmış oldu.

KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

Kentte soğuk hava yerini kar yağışına bıraktı. Sabah erken saatlerde işlerine gitmek için dışarı çıkan ilçelerde ve Kütahya’nın yüksek kesimlerinde yaşayan vatandaşlar kar sürpriziyle karşılaştı. Kısa sürede etrafı beyaza bürüyen kar yağışı devam ediyor. Kentte hava sıcaklığı gece eksi derecelerle ölçülürken, sabah saatlerinde eksi 2 derece olarak ölçüldü. Kar yağışını devam edeceği öğrenildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi ile Afyonkarahisar, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Zonguldak, Ordu, Tokat çevreleri ile İstanbul, Sakarya ve Kocaeli’nin kuzey kesimleri, Kırklareli’nin kıyı ilçeleri, Uşak ve Denizli’nin doğusu, Muğla’nın güney kesimleri ile Ankara’nın güney ve doğu ilçeleri ve Düzce’nin kıyı kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Akdeniz kıyıları ile Muğla çevrelerinde gök gürültülü sağanak, İç Anadolu’nun güney ve doğusunun yüksekleri, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Batı Akdeniz’in yüksek kesimleri ile Afyonkarahisar çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Antalya’nın doğu kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor.

.

PAYLAŞ