VAZO KULE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın vizyon projeleri arasında bulunan vazo kule görücüye çıktı.

Kütahyalıların merakla beklediği vazo kule için Kütahya Belediyesi resmi internet sayfasından vatandaşların talebi üzerine en çok oy oranına sahip olacak görsel yayınlanarak vatandaşların beğenisine sunuldu.

KULEYİ VATANDAŞ SEÇECEK

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın vizyon projeleri arasında yer alan Vazo Kule oylama ile belirlenecek. Vatandaşların Kütahya Belediyesi resmi internet sitesinden kullanacağı oylarla belirlenecek olan vazo Kule’nin üç boyutlu görseli yeni yerinde inşa edilecek.

YERİ BİLE TARTIŞMALARA NEDEN OLDU

Prof. Dr. Alim Işık’ın vizyon projeleri arasında yer alan ve mahalli idareler seçimleri öncesinde vatandaşlara vaatte bulunulan Vazo Kule’nin yeri bile tartışmalara ve hatta mahkemelere konu oldu. Şimdilerde yıkımı tamamlanarak geçici bir süreliğine otopark olarak kullanılan eski kültür sarayının olduğu alana yapılması planlanan vazo kulenin hava mania kriterine takılması nedeniyle başka bir alana projelendirilmesi gündeme geldi. Yeniden yer seçimine gidilen proje de ilimizde bulunan bir alışveriş merkezinin arka kısmına projelendirilmek istenen vazo kule bu seferde alışveriş merkezinin olayı mahkemeye taşıması sonucu oradan da vazgeçildi.

VAZO KULE FUAR ALANINA YAPILACAK

Tartışmalara ve mahkemelere kadar uzanan Vazo Kule’ projesinde son olarak yer tespiti yapılarak Belediye’nin mücavir alanları içerisinde bulunan fuar alanına yapılacağı netleşti. Hal böyle olunca yer tespiti sorunu da Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından tartışmalara son nokta konuldu.

ENÇOK TERCİH EDİLEN MODEL YAPILACAK

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık yaptığı açıklamada “Vazo Kule projemiz için hemşerilerimizin tercihlerini alıyoruz. 10 günlük katılım sonunda yapılacak değerlendirme ile hemşerilerimizin çoğunlukla tercih ettiği modeli şehrimize kazandıracağız inşallah. Ankete katılımınızı bekler, şehrimize hayırlı olmasını dileriz” ifadelerini kullandı.

ÜÇ MODEL GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık üç boyutlu görsel çalışmalarını sunduğu kamuoyuna üç model üzerinde durdu. Kütahya Belediyesi internet sitesinden seçilecek olan üç model içerisinden en çok oy alan model yeni yerinde inşa çalışmalarına başlanacak.

VAZO KULE BU ŞEHRİN BİR SİMGESİ OLACAK

Kütahya belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık “Çok önemli bir yatırımdır. Burada yaklaşık 20 yıldır âtıl halde olan Çiniciler Çarşısı da değerlenip, ekonomik olarak kişi başına düşen gelirin artırılması için de çok önemlidir” vazo kule bu şehrin bir simgesi olacak” dedi.

VAZO KULE İÇERİSİNDE NELER OLACAK

Yaklaşık 23.000 M2’lik bir alana oturtulması planlanan Vazo Kule’nin yüksekliği 70 Metre olacak. Mağaza, Market, Pastane vb. Alanlar, Çok Amaçlı Salonlar, Sanat Galerisi, Restoran, Bilim Merkezi, Açık ve Kapalı Seyir Alanları, Kütahya’nın Yöresel ve El Sanatları Satış ve Tanıtım Ofisleri Vazo Kule’nin üst katlarında olacak. Zemin katında ise, Kule Giriş Alanı, Kafeler, Sosyal Alanlar ile donatılacak. Kule’nin en alt katı olan bodrum katında otopark ve oto yıkama alanları olacak. Kütahya’nın ekonomik ve sosyal açıdan önünün açılması planlanan Vazo Kule ile çiniciler çarşısı ve etrafındaki alan da yeni görünümü ile daha verimli hale getirilecek.

PAYLAŞ