Potada “Bölgesel Lig” heyecanı

DPÜ’de TÜSF Basketbol Bölgesel Lig müsabakaları düzenlendi.

Kapalı Spor Salonu ev sahipliği yaptı

DPÜ Kapalı Spor Salonu’nda Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından gerçekleşen turnuvaya kadınlarda Kütahya Dumlupınar, Eskişehir Osmangazi, Eskişehir Teknik, Bandırma On yedi Eylül ve Pamukkale Üniversiteleri ile erkeklerde Kütahya Dumlupınar, Eskişehir Osmangazi, Eskişehir Teknik, Bandırma On yedi Eylül, Bilecik Şeyh Edebali, Balıkesir ve Pamukkale üniversiteleri katıldı.

Potanın Perileri Üçüncü oldu

DPÜ Kadın Basketbol Takımı turnuvadaki ilk maçında Pamukkale Üniversitesi ile karşılaştı ve karşılaşmadan 34 – 45 yenik ayrıldı. Turnuvanın ikinci maçında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile karşılaşan ve sahadan 59-41’lik skorla galip ayrılan takım son maçında ise Eskişehir Teknik Üniversitesine 78-64 mağlup oldu ve bu sonuçların ardından turnuvayı üçüncü sırada tamamladı. Kadınlar kategorisindeki turnuvanın galibi ise gruptaki tüm maçlarını kazanan Eskişehir Teknik Üniversitesi oldu.

Yarı finalde veda etti

DPÜ Erkek Basketbol Takımı ise turnuvanın B Grubu’ndaki ilk maçında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile karşılaştı ve parkeden 76-41’lik sonuçla farklı galip ayrıldı. Turnuvanın ikinci maçında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ile karşılaşan ve rakibini 57-51’lik skorla geçen DPÜ, üçüncü maçında ise Pamukkale Üniversitesine 43-73’lük sonuçla kaybetti. Bu sonuçlarla grubunu ikinci tamamlayan takımı turnuvada yarı finale yükseldi. Yarı finalde Eskişehir Teknik Üniversitesine 67-66 kaybederek finalin kapısından dönen DPÜ, üçüncülük maçında ise Balıkesir Üniversitesine 41-63 kaybederek turnuvayı dördüncü tamamladı. Turnuvanın finalinde ise Pamukkale Üniversitesini 59-36’lık skorla mağlup eden Eskişehir Teknik Üniversitesi şampiyonluğa uzanan taraf oldu. Turnuvanın ardından her iki kategori için de kupa töreni düzenlendi.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ