Mazbata Alındı-Göreve Başlandı

Evet!
31 Mart tarihinde gerçekleşen, akabinde yapılan itirazlar sonucu tekrar sayılan geçersiz oylar ile birlikte Eyüp Kahveci kazanarak mazbatasını aldı ve hafta sonu Başkanlık Koltuğuna oturdu.
SINAV BAŞARISIZ OLDU
Aynı şart ve koşullarda 5 yıl önce Alim Işık mazbatasını alıp koltuğu Kamil Saraçoğlu’ndan törenle teslim almıştı.
Fakat teslim aldığı koltuğu törenle Eyüp Kahveciye teslim etmeyen Işık, 5 yıl önce Kütahya Belediye Başkanlığını MHP’ye kazandırmış ve halk büyük umutlar bağlamıştı.
İlk kez kazanılan Belediye Başkanlığında verdiği sınavdan başarısız olmuş ki halk MHP’li Başkana 5 yıl önce teslim ettiği görevi 5 yıl sonra geri aldı.
Demek oluyor ki!
Belediye Başkanlığı icracı makam olduğu için Milletvekilliğine benzemiyor. Sebep ne olursa olsun iyisiyle kötüsüyle bir beş yıl geride kaldı. Yaptıklarıyla yapamadıklarıyla herkes kendisi sorumlu ve sınavı kendisi verirken birçok kişinin de emeğini zayi ediyor.
Toplumun karşısında herkes kendi yaptıkları ile karşılık bulacak. Seçim sürecinde Kütahya’da ikamet edeceğini ifade eden Başkan Işık’ın bundan sonra ki ikametinin neresi olacağı merak ediliyor.
BELEDİYE’DE CHP’NİN İLK SINAVI
MHP’de olduğu gibi CHP’nin de Kütahya Belediyesi tarihinde ilk sınavı olacak.
Eyüp Kahveci yola çıktığında birçok zorluk ve sıkıntılarla başlamış olmasına rağmen Kütahya Belediyesini CHP’ye kazandırarak bir tarih yazdı.
Şimdi sınav sırası Eyüp Kahveci’de.
Hem seçim sırasında hemde makama gelişinde vermiş olduğu mesajları dikkatlice irdelediğimizde farklı bir yaklaşımın olacağı aşikar görünüyor.
Yani katılımcı ve halk odaklı bir başkanlık yapacağı mesajları alınıyor.
Fakat gelir gelmez Alim Işık’ın yapmış olduğu hata ve yanlışları tekrarlama yolunu seçer yada o tarafa yönlendirilirse 5 yıl çabuk geçiyor.
Sonuçlarına herkes katlanır, bugün birilerinin katlandığı gibi.
HERKES İŞİNİ YAPSIN
Mazbata töreninden sonra baktım ki dün Sayın Kahvecinin yanında bulunmayanlar, yada konumu gereği bulunamayanlar o gün etrafında dönüyorlardı.
Kim olduğu yada ne olduğu önemli değil. Bunların arasında Belediye çalışanları da vardı. Bırakın arkadaşlar siz bunları halk Başkanlık görevini 5 yıllığına veriyor.
Sizler devletin görevlilerisiniz. Siz, size verilen görevi layıkıyla yapın yeter.
İnsan, dil, din, mezhep ve ırk ayırt etmeden kanun ve yönetmelikler çerçevesinde görevinizi yapın inanın hem Sayın Kahveci hemde Kütahya halkı bundan daha memnun kalacaktır.
Her hangi bir koltuğa oturma uğruna taklalar atmayın. Siz işinizi yapın yeter.
UYUM ÖNEMLİ
Bundan sonra Meclis aritmetiği nedeniyle yapılacak hizmetlerde uyum ön plana çıkacak. Cumhur ittifakının çoğunluğu aldı Belediye Meclisindeki uyum Kütahya’nın geleceği açısından çok önemli.
Buna birde kamu kurum ve kuruluşların uyumunu yatsımamak gerekir. Burada da işbirliklerinin kurulması Kütahya ve Kütahya’da yaşayanlar açısından önem arz ediyor.
Bu konuda kurum ve kuruluşlar ile Kütahya’da siyaset yapanların ne kadar Kütahya sevdalısı olduklarını ne kadar siyaset yada çıkar için bulunup bulunmadıklarını ilerleyen zamanlarda yaşayıp hep birlikte göreceğiz.

PAYLAŞ