Kahveci esnafı mutlu

Kahveci esnafı mutlu

Kütahya’da yeni normalleşmenin ilk günü alınan kararlarla birlikte kıraathaneler kapılarını açtı. Kıraathanelere gelen ilk müşteriler maskeli ve sosyal mesafeli bir şekilde oturdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu yeni normalleşme sürecinin ilk günün de Kütahya’da kıraathaneler de kapılarını açtı. 80 gün sonra kapılarını açan kıraathaneler ilk müşterilerini kabul etti. Maske ve sosyal mesafe kurallarına uyan müşteriler aylar sonra çaylarını içtikleri için mutlu olduklarını belirtti.

TAŞ VE KÂĞIT OYUNLARINA İZİN VERİLMEYECEK

Yayınlanan genelgeyle açılan kıraathanelerde taş ve kâğıt oyunlarına izin verilmeyecek. Merkez Çay Evi İşletmecisi, verilen karar bizleri çok sevindirdi uzun süre kapalı kalan işletmemiz 1 Haziran itibari ile açıldı çok mutluyuz dedi.  “80-85 gündür kapalıyız gereken önlemleri aldık. Temizliğimizi, boya badanamızı yaptık bekliyoruz şu anda. Şu anda eskiye nazaran hareket yok ama inşallah iyi olacak. Sosyal mesafeye uyarak Müşterilerimizi Ayrı ayrı oturmaları için uyarıyoruz, masaları kısıtladık” dedi.

İŞE BAŞLAMANIN HEYECANINI YAŞIYOR

Kıraathanelerin açıldığı ilk gün çayını içmeye gelen vatandaşlar, “3 aydan beri evde hapis gibi oturduk. Maskemizi taktık 1 metre aralıkla oturuyoruz” diye konuştu. Korona salgını nedeniyle mart ayından bu yana kepenk indiren ve zor günler geçiren kahveci esnafı bayramın ardından işe başlamanın heyecanını yaşıyor.

PAYLAŞ