GÖZÜMÜZ AYDIN

GÖZÜMÜZ AYDIN

Kütahya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Bayram Akkaya zor bir sürecin üstesinden hep birlikte gelerek bugün uzun bir aranın ardından normalleşme çerçevesince iş yerlerimizin kepenklerini açtık. Gözümüz aydın. Olsun dedi.

Kütahya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Bayram Akkaya gazetemize yaptığı açıklamalarda “uzun ve zor bir süreci Türkiye olarak geride bırakarak normal hayata ilk adımı attık. Fakat bu süreç bizleri şunu gösterdi ki sağlık her şeyin önünde geliyor. 1 Haziran itibari ile lokantacı esnafı işyerlerinin kepenklerini açtı. Normalleşmenin ilk gününde müşterilerimize kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz. Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı olarak tüm lokantacı esnafımıza “gözümüz aydın” diyor ve işyerlerinde hijyen kurallarına uyarak hayırlı işler diliyorum dedi.

SOSYAL MESAFEYE DİKKAT

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında geçici olarak kapanan restoran ve kafeler normalleşme süreci çerçevesinde hizmet vermeye başladı. İnsan sağlığının her şeyin üstünde olduğunu dile getiren Akkaya, “Müşterilerimizin el dezenfekte yapmalarını sağlayarak içeriye alıyoruz. İşletmemiz içerisinde de sosyal mesafe kurallarına uygun olarak oturmalarını sağlıyoruz.” dedi.

HANGİ ÖNLEMLER ALINACAK?

Kütahya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Bayram Akkaya esnafların uyması gereken kuralları şu şekilde açıkladı. Masa araları 1.5 metre, sandalye araları 60 santimetre olacak. Çalışanlar maske takacak. Müşteriye ateş ölçer tutulacak. Tek kullanımlık, biber, tuz, ketçap olacak. Tek kullanımlık ve silinebilir malzemeden menü sunulacak. Masalarda dezenfektan, kolonya, ıslak mendil bulunacak. Çatal, kaşık poşete girecek. Menüler online olacak. Temassız ve online ödeme yaygınlaşacak. Havalandırma sistemleri yenilenecek. Bahçelere ağırlık verilecek dedi.

SAĞLIĞIMIZ İÇİN FEDEKARLIK YAPACAĞIZ

Kütahya Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Bayram Akkaya sağlığımız için her türlü fedakârlığı yapmamız gerekiyor. Bu süreçte sağlığın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha yaşayarak gördük. Allah bir daha böyle bir hastalığı ülkemizin ve milletimizin başına vermesin. Bizler üzerimize düşen her şeyi yapacağız. Lokantacı esnafı olarak Kütahya’yı tabiri caizse doyuruyoruz. İnsanımızın sağlığı her şeyden önde gelmeli devlet büyüklerimizin aldıkları tedbirleri harfiyen yerine getirerek Kütahya’ya hijyenin ve sağlıklı yemeklerin yıllarca ulaştırılmasını sağladık bundan sonra daha dikkatli ve daha kuralcı davranmalıyız diyerek oda esnaflarını uyardı.

DENETİMLERİMİZ SÜRECEK

Kütahya Lokantacılar Esnaf odası olarak bundan önce yaptığımız denetimlerimiz artarak devam edecek. Bu süreçte hep birlikte hijyene dikkat etmeliyiz. Çalışanlarımıza ve Müşterilerimize gereken özeni göstereceğiz. Bu kurallara uymayan üyelerimizi sert bir şekilde uyararak cezai işlem ve kapatma cezalarına kadar giden yaptırımlarımız olacak. Üyelerimizin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için genelgelere uyarak satış ve müşteri kabullerini gerçekleştirmelerini önemle rica ediyorum. Denetimlerimizin habersiz ve zaman zaman periyodlarla sürecek hiçbir esnafımızın mağduriyeti bizleri sevindirmez ama kurallara uyalım dedi.

PAYLAŞ