Altyapı çalışmaları titizlikle sürüyor

Altyapı çalışmaları titizlikle sürüyor

Kütahya Belediyesi’nin yürüttüğü altyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Hemşehrilerimizin yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak için altyapı çalışmalarına hızla devam eden Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ekipleri, Zafertepe Mahallesi, Parmakören Mahallesi, Evliya Çelebi Mahallesi, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi, Akkent Mahallesi, Balıklı Mahallesi ve Tavşanlı yolunda, yağmur suyu hattı döşeme, kanalizasyon hattı döşeme ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Yürütülen faaliyetler çerçevesinde Zafertepe Mahallesi yeni açılan imar bölgesine yaklaşık 1000 metrelik kanalizasyon hattı döşeme, Evliya Çelebi Mahallesi ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesini kapsayan bölgeye de yine 1000 metrelik yeni kanalizasyon hat döşeme çalışması gerçekleştiriliyor.

Ayrıca Parmakören Mahallesi Balpınar Caddesi’ne 300 metre, Akkent Mahallesi 345 Konutlarına 200 metre ve Tavşanlı – Balıkesir yolu Ticaret Borsası önüne 300 metrelik kanalizasyon hattı yenileme çalışmaları da ara vermeden devam ediyor.

Ekipler, Balıklı Mahallesi Karaa Sokak’ta ise 500 metre uzunluğunda 400’lük yağmur suyu hattı döşüyor. Çalışmalar sona erdiğinde bölgede yaşanacak olası şiddetli yağışlarda yerleşim yerleri su baskınına maruz kalmayacak ve hat şişmesi nedeniyle oluşan kötü koku ortadan kalkmış olacak.


PAYLAŞ