Kaderimiz Üst Liglere Bağlı

Belediye Kütahyaspor taraftarları TFF’den gelecek olan karara kilitlenmiş durumdalar. Bir türlü açıklanmayan karar neticesinde Belediye Kütahyaspor’un kaderi merak ediliyor.

Türkiye Futbol Federasyonundan beklenen kararın çıkmaması endişeye sebep olurken nihai kararın üst liglere yapılacak olan uygulamanın ardından açıklanacağı öğrenildi. 80 İlden 153 takımın katıldığı Bölgesel Amatör Ligde tüm gözler beklenen karara çevrildi.

HENÜZ NET BİR AÇIKLAMA YAPILMADI

Covid-19 ile mücadelede süresi belirsiz iptal edilen 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör liglerin nasıl sonlandırılacağına dair henüz net bir açıklama yapılmadı. Uzun süren toplantılardan şu ana kadar açıklanan tek karar ise liglerin artık oynanmayacağı olmuştu.

GERGİN BEKLEYİŞİN DEVAM EDİYOR

Ligi ikinci sırada tamamlayan mavi lacivertli temsilcimizin ve diğer şehir takımlarının Profesyonel liglere yükselmesi için hazırlattığı proje tüm mercilerden olumlu yanıt almış ve bu durum Kütahya’mızda da çok büyük bir heyecan ile karşılanmıştı. Fakat geçen bunca zamana rağmen Türkiye Futbol Federasyonundan halen net bir açıklama olmaması da gergin bekleyişin sürmesine neden oldu.

KADERİMİZ ÜST LİGLERİN ELLERİNDE

Durumun ne olacağına dair herhangi bir açıklamanın yapılmaması ile gelecek sezon hazırlıkları konusunda çelişki yaşayan temsilcimiz bu hafta içerisinde kararın gelmesini bekliyor. 2. ve 3. Lig temsilcileri ile üst üste toplantı yapan federasyonun profesyonel liglerde yapılacak olan uygulamanın alt liglerde de uygulanacağı konusunda geçtiğimiz gün bir bildiri yayımlayarak kaderimizin üst liglerin ellerinde olduğunu belirtti.

TARAFTARLAR AÇIKLANACAK KARARI BEKLİYOR

Belediye Kütahyaspor’un akıbetinin TFF tarafından Bölgesel Amatör liglerin durumu hakkında yapacağı kararı merakla bekleyen Belediye Kütahyaspor taraftarları TFF’nin bir an önce kararını vermesini istiyorlar. Belediye Kütahyaspor’u bir üst ligde görmelerini arzu eden taraftarlar bu karar doğrultusunda şehri sevinç kaplayacağını ifade ettiler.

PAYLAŞ