İşin uzmanı uyardı! “Traktörünüzü yaza hazırlayın”

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde tarım makinesi tamiri ve bakımı yapan Abdullah Abya, kıştan yaza geçilen bu günlerde traktörlere mutlaka bakım yapılması gerektiğini belirtti.

“Bakım yapılmayan traktör maliyet doğurur”

Abya bakımı yapılmayan traktörlerin gelecekteki yaşayacağı sorunlara davetiye çıkaracağını https://www.kutahyaninsesi.com/ haber sitesine belirtti. Abdullah Abya, “Mevsimlere göre hazırlanan traktörler daha verimli bir şekilde çalışır ve iş verimliliğini artırır. Ayrıca düzenli bakım ve onarım işlemleri, traktörün ömrünü uzatır ve daha düşük bakım maliyetlerle çalışmasını sağlar. Bu nedenle traktör sahiplerinin mevsimlere göre traktörlerinin bakım ve onarım işlemlerini yaparak daha güvenilir ve yüksek performanslı bir traktöre sahip olmaları önemlidir” dedi.

“Önlemi alın, yaza hazır girin!”

Traktörü yaz mevsimine hazırlamak için yapılabilecekleri sıralayan Abdullah Abya, “Yaz mevsimi öncesi motor yağını değiştirerek motorun sıcaklık altında daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca motor yağı filtresini değiştirerek motorun daha verimli bir şekilde yağlanmasını sağlayabilirsiniz. Filtrenin değiştirilmesi ve yakıt deposunun temizlenmesi, yakıt sisteminin tıkanmasını ve bozulmasını önleyecektir. Yaz mevsimi, hava filtresinde toz, kum ve diğer kirleticilerin daha fazla birikmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle hava filtresini düzenli olarak kontrol edin ve gerekirse değiştirin. Çünkü kirli bir hava filtresi, traktörünüzün performansını düşürebilir ve motorun daha fazla aşınmasına neden olabilir. Kısacası gerekli önlemleri aldıktan sonra yaz dönemine hazır girmiş olursunuz” diye konuştu.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ