Aracınızın bakımını yaptırın sonra pişman olmayın!

Kütahya’da oto sanayicilik yapan Yalçın Otomotiv Özel Tamir ve Bakım Servisi Sahiplerinden Ömer Uzun, Ramazan Bayramı ve yaz tatilinde kendi aracıyla uzun yolculuklara çıkacaklara bakım konusunda önemli tavsiyeler verdi.

Vatandaşın, hazırlıkları başladı

Yaz aylarının yaklaşması ve Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala tatil için yola çıkacak olan vatandaşlar, araçlarıyla güvenli bir seyahat yapmak adına hazırlıklara başladılar.

Babası Yalçın Uzun’un tecrübesiyle işçiliğini birleştiriyor

Ömer Uzun, 30 yılı aşkın süredir Kütahya’da oto sanayicilik yapan babası Yalçın Uzun’un verdiği tecrübe ve kendinin işçiliğiyle, vatandaşlara yolculuk öncesi araç bakımlarını ihmal etmemeleri gerektiğini söyledi.

Yaz aylarına girilirken önlemler alınmalı

Ömer Uzun, özellikle yaz aylarına girilmesiyle birlikte araç bakımlarının daha da önem kazandığını ifade etti. Yazlık lastik takımının artık yapılabileceğini belirten Uzun, araçlarda yağ bakımları, su bakımları gibi rutin kontrollerin yapılması gerektiğini vurguladı.

Tatile gidecek vatandaşlara öneriler

Özellikle memleketlerine veya tatil bölgelerine gidecek olan vatandaşlara seslenen Ömer Uzun, lastik değişiminden önce balataların, aracın genel kontrolünün yapılması gerektiğini belirtti. Uzun ayrıca havaların sıcak olmasından ötürü klima bakımlarının gerçekleşmesinin önemine değinerek klima gazının olmadığında klimanın soğutmayacağını aktardı. Bu sayede olası sorunların yolculuk sırasında ortaya çıkmayacağını ve seyahatin daha güvenli geçeceğini ifade etti.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz

PAYLAŞ