İşçiler kurayla belirledi

Belde A.Ş. bünyesinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nde beden işçisi olarak çalıştırılmak üzere 60 kişi asil, 30 kişi yedek olmak üzere toplam 90 aday canlı yayınla noter huzurunda yapılan kura çekilişi ile belirlendi.

Kütahya Belediyesi konferans salonunda gerçekleşen ve sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınlanan kura çekilişi sonuçlarının hemşehrilerimize hayırlar getirmesini temenni eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; “Kütahya Belediyemizin iştiraki olan Belde Mühendislik A.Ş. bünyesinde çalıştırılmak üzere alacağımız işçilerimizin kura çekilişinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bilindiği gibi 2018-2019 yılı içerisinde İŞKUR tarafından başlatılan Toplum Yararına Program (TYP) çerçevesinde Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan personelimiz yoğun emek vererek hem evlerine ekmek götürdüler hem de belediyemize çok ciddi katkı yapmışlardı. Ama maalesef 2020 yılında ülkemizin içinde bulunduğu durum nedeniyle böyle bir imkan olmadı. Bu program kapsamında Türkiye’de hiçbir belediyeye böyle bir kontenjan tanınmadı. Bundan sonra tanınırsa tabi ki değerlendireceğiz. ‘Biz hizmetten geri kalamayız, bizim işlerimiz devam etmeli’ dedik. Park Bahçe ve Temizlik İşlerinin aksatılmadan sürdürülmesini sağlamak amacıyla Kütahya Belediyesi bütçesi ile 60 hemşehrimizi 4 ay süreyle geçici olarak çalıştırmak üzere ilana çıktık.

İŞKUR üzerinden 15,16,17 Haziran tarihlerinde çıktığımız ilana toplam 887 hemşehrimiz internet üzerinden başvuru yaptı.

Mükerrer kayıtlar çıktıktan sonra 808 hemşehrimiz kaldı. Bu 808 kişiden ikametgahı Kütahya Merkezde olmayan 36 aday, emekli olan ve aktif olarak çalışan 87 aday ve TC Kimlik bilgileri eksik ya da hatalı girdiği için sorgulaması yapılamayan 17 aday çıktığında kura çekimine 668 adayımız kaldı. Söz konusu 668 aday içerisinden noter huzurunda çekilişimizi gerçekleştireceğiz. Şunu herkesin bilmesini isterim ki Kütahya Belediyesinde her şey şeffaf ve net bir şekilde yapılıyor. Kura çekilişi sonucunda isimleri çıkan adaylarımızın Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasının sona ermesiyle birlikte olumlu çıkan vatandaşlarımızın işlerine başlaması sağlanacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Program çerçevesinde daha sonra Kütahya 3. Noterliği yetkilileri tarafından aday vatandaşlarımıza çekiliş ile ilgili bilgi verildi. Programda Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, noter huzurunda gerçekleşen çekilişle ilk asil ismi belirleyip açıkladı. Kura çekiminin sona ermesiyle birlikte 60 asil, 30 yedek aday belirlenmiş oldu.

Belde A.Ş. Süreli İşçi Alımı Kura Sonuçları ise Kütahya Belediyesi Resmi web sitesi http://www.kutahya.bel.tr/haber.asp?id=3828 adresi üzerinden yayınlandı.

PAYLAŞ