İNANCIMIZI HİÇBİR ZAMAN KAYBETMEDİK

Belediye Kütahyaspor Kulübü Başkanı Cahit Özel;

İNANCIMIZI HİÇBİR ZAMAN KAYBETMEDİK

Belediye Kütahyaspor Kulübü Başkanı Cahit Özel gazetemize yaptığı ziyarette geride kalan sezon sonrasında 3. Lige çıkma mücadelesinden bu sene izlenen transfer politikasına kadar birçok konuda samimi açıklamalarda bulundu. Profesyonel lige çıkmayı sonuna kadar hak ettiklerini belirten Başkan Özel, önümüzdeki sezon içinde 25 oyuncudan oluşan mücadeleci bir kadro kuracaklarını belirtti.

Belediye Kütahyaspor Kulübü Başkanı Cahit Özel yapmış olduğu ziyarette kulüp hakkında merak edilen gelişmeler hakkında birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Mücadeleci ve ekonomik bir takım kurmak için son derece titiz bir transfer çalışması yürüttüklerini belirten Başkan Özel ‘Tek hedefimiz Kütahya’mıza yakışır bir takım kurmak’ dedi.

3. LİGİ HAK ETTİK

Belediye Kütahyaspor Kulübü Başkanı Cahit Özel; “Geçtiğimiz sezon zorlu ve çok yıpratıcı oldu bizim için. Sakatlıklar ve benzeri gelişmeler zirve koltuğunu kaptırmamıza sebep olsa da biz sene sonunda ipi göğüsleyecek olan ekip olacağımızdan emindik. Malum salgın hastalık ve akabindeki pandemi süreci sonrasında liglerin tamamlanması beklenmedik bir durum oldu ama bizde bunun mücadelesini her platformda sonuna kadar verdik. Bal liginde zirve mücadelesi veren 9 takımla beraber vermiş olduğumuz bu hukuk savaşını kazandık. Şükürler olsun! şu anda ilk sene verdiğimiz profesyonel lige dönme sözümüzü de tutmuş olduk. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız, teknik kadromuz ve futbolcu kardeşlerimize kadar profesyonel lige yükselme konusunda inancımızı kaybetmedik ve haklı olduğumuzu da herkes gördü.

KALİTELİ BİR EKİP KURUYORUZ

Geçtiğimiz sene zirve yarışında yer alan takımımızdan 9 kardeşimiz ile tekrar anlaşarak iskelet kadromuzu korumayı başardık. Geri kalan kısımda da transfer komitemiz gerçekten gecesini gündüzüne katarak son derece önemli isimleri kadromuza kattı. Bütçemize uygun transferler yapıyoruz. 3. Ligde birçok kulübün arkasından koştuğu deneyimli ya da genç isimlerle sadece bir kez görüşüp imza attırdık. Kulübümüzün ekonomik anlamda verdiği sözü tutan bir ekip olması ve takım içerisindeki aile ortamı transfer konusunda elimizi güçlendiriyor.

TRANSFER ROTAMIZ BELLİ

Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar transfer konusunda izleyeceğimiz rotamızı her zaman her yerde açıkça dile getirdik. Bizim için öncelik kadromuza kattığımız teknik heyet ve futbolcuların karakterli ve Kütahya şehrine yakışır insan olmaları ilk şartımızdı. Bizler kaos ortamının olduğu ve Kütahya’mızın adına yakışmayan hareketlerde bulunan insanların olduğu bir kulüp olmadık ve hiçbir zamanda olmayacağız. Anlaşıp ekibimiz içerisine dahil ettiğimiz tüm futbolcu kardeşlerimizin karakterlerine kefil olacağımız isimleri bünyemize katmaya gayret ettik. Kütahyaspor ’da her sene bir aile ortamı havası yakalanır ve samimi hava bize her zaman üç puandan daha fazlasını getirir. Belediye Kütahyaspor’u diğer takımlardan farklı kılan içinde barındırdığı samimi ortam ve arkadaşlık ilişkileridir.

HER GRUP AYNI GÜÇTE

Kura çekilişinin ardından 2. Grupta yer aldık. Ben çekilişin ardından yapılan zor grup, kolay grup yorumlarına kesinlikle katılmıyorum. Hiçbir takım bir önceki sezon sergilediği performansı bir sene sonra da devam ettirecek diye bir kaide yok. Geçen sene düşüş yaşayan takımlar bu sene yükselişe geçebilir. Aynı şekilde geçen sene zirveyi kaçıran takımlarda tekrar zirvede yer alacak değil. Burada en önemli şey ne kadar para harcayıp ne kadar transfer yaptığınız değildir. Daha öncede belirttiğimiz gibi biz takımımızın eksiklerini çok iyi biliyoruz ve bu doğrultuda direk olarak eksiklerimizi giderecek isimler ile temasa geçerek imza attırdık. Rast gele oyuncu tercihimiz olmadı. Şu ana kadar kadromuza kattığımız her oyuncumuzun defalarca görüntüleri izlendi. Her oyuncumuzun önceki hocaları ile irtibata geçtik ve her oyuncumuzun karakter ve sergilediği oyun ile ilgili olarak fotoğrafı net bir şekilde çektik. Bu nedenle herhangi bir sürpriz son ile karşılaşacağımıza inanmıyorum. Önemli olan doğru transfer yapmak ve kadronun birbiri ile olan ilişkilerini her zaman samimi bir seviyede tutmak. Bizi diğer takımlardan farklı kılan ve inşallah şampiyonlukların yolunu açacak olan anahtar takım ve kulüp içerisindeki arkadaşlık ortamı olacak.

BELEDİYE KÜTAHYASPOR BU ŞEHRİN TAKIMI

Belediye Kütahyaspor Kulübü Başkanı Cahit Özel “Amatör ligden profesyonel lige yükselirken Kütahya Belediyesinin çok ama çok yardımlarını gördük. Belediye Başkanımız Alim Işık’ın beyin gayretleri sayesinde yıllardır özlenen profesyonel liglere tekrar katılım sağladık ve bu liglerde kalıcı olacağımıza da inancımız tam. Fakat bu sene ve bundan sonraki senelerde Kütahyaspor’a destek ve yardım konusunda tüm Kütahya’ya ihtiyacımız olacak. Sonuç itibari ile Belediye Kütahyaspor Kütahya’mızın en büyük reklam unsurudur. Futbol endüstrisinin şehirlerin ekonomilerine olan katkısını çok yakından biliyoruz. Başlatılan Belediye Kütahyaspor logolu maske çalışmalarımız ve birçok benzeri organizasyonlarımıza gösterilen ilgiden gerçekten de son derece memnunuz. Başka bir Kütahyaspor’umuzun olmadığının altını çizmek istiyorum ve tüm Kütahyalı hemşerilerimizden bizleri bu zorlu yolda yalnız bırakmamalarını rica ediyorum” dedi.   

PAYLAŞ