Ilıca Virajı Yeniden Yapılmalı

Geçtiğimiz günlerde Ilıca Alt geçidinde meydana gelen trafik kazasının ardından, Kütahya- Eskişehir kara yolunda bulunan Ilıca virajı yeniden gündem konusu oldu.

Hemen hemen her ay bir kazanın yaşandığı viraj hakkında MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş sert ifadelerde bulundu. Milletvekili Erbaş; ” Bu virajı onaylayan mühendis arkadaşımız, bu yolu yaparken acaba ne düşünmüş, burada meydana gelen kaçıncı TIR kazası, bir günde binlerce aracın geçtiği bu viraj daha fazla ölüm ve maddi hasarlı kaza olmadan yeniden düzenlenmelidir.” dedi.

BAKAN İLE GÖRÜŞECEĞİM

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş “Maalesef bu yolda, birçok kardeşimizi kaybettik. Birçok kardeşimiz yaralandı. Sayısız maddi hasarlı kaza meydana geldi. Hem canımız yandı hem de büyük maddi değerlerdeki araçlar kullanılamaz hale geldi. Bu yol kaliteli mühendisler ile acilen yeniden incelenmelidir. Neden bu kadar sık kazanın meydana geldiği araştırılarak, ortaya çıkarılmalıdır. Bu konuyu daha fazla canımız yanmadan Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ile görüşeceğim.” diye konuştu.

PAYLAŞ