Kütahya lobisi harekete geçsin!

TFF’ nin bal liginde sadece ilk sırada yer alan takımların bir üst lige çıkması kararına Kütahya’dan tepkiler çığ gibi büyüdü. Taraftarlar “Belediye Kütahyaspor için elimizi taşın altına koyarız” açıklamasını yapanların harekete geçmesini isterken, bunun için geç kalınlığını ifade ettiler.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerinde toplandı. Toplantıda BAL Liginde birinci sırada yer alan 11 takımın üst lige çıkartılması kararı çıktı. Türkiye Futbol Federasyonu BAL Ligi için verdiği karar Kütahya’da şok etkisi yarattı. B. Kütahyaspor taraftarları “her fırsatta Kütahya için, Kütahya’da sporun geliştirilmesi için ne gerekirse yaparız” diyenlerin harekete geçmesini isterken bu lobi çalışmalarının karar çıkmadan önce yapılması gerekiyor du, bundan sonra bu karardan dönüşün neredeyse imkânsız olduğunu ifade ettiler.

SPOR CAMİASI ŞOKTA

Türkiye Futbol Federasyonu dünkü toplantısında aldığı kararla BAL Liginde mücadele eden takımlara şok etkisi yarattı. Belediye Kütahyaspor liderin sadece bir puan gerisinde olduğu halde takımların oynamaması kararı alarak Belediye Kütahyaspor ve onun gibi Bal’da mücadele eden diğer takımları da görmezden geldi.

KÜTAHYA LOBİSİ HAREKETE GEÇSİN!

Belediye Kütahyaspor taraftarları TFF’ nin verdiği kararı kabul etmediklerini ve Kütahya için elini taşın altına çekinmeden koyarız açıklamasını yapan tüm Erk’leri göreve çağırdı. Kütahyalı vatandaşlar ve Kütahyaspor taraftarları bu mesele Belediye Kütahyaspor meselesi değil! Bu mesele Kütahya meselesidir diyerek hem karara hem de Kütahya’da ki siyasi parti temsilcilerine seslendiler. B.Kütahya spor yönetiminin lobi çalışmasını yaparken yanlız kaldığını ifade eden taraftar bu konuda diğer illerin lobileri güçlü çıktı ki karar bu şekilde alında. Kütahya lobisinin gene bu konuda yetersiz kaldığını, birlik ve beraberlik içinde hareket edemediğini ifade ettiler.

SADECE 1 PUAN FARK VARDI

Bölgesel Amatör Lig (BAL) Ligi 9. grupta şampiyonluk mücadelesi veren temsilcimiz Belediye Kütahyaspor ligin bitimine 4 hafta kala, 52 puandaki lider Bursa Yıldırımspor’un sadece 1 puan gerisinde 51 puan ile 2. sırada yer alıyordu. TFF’nin skandal kararı neticesinde temsilcimiz Belediye Kütahyaspor gelecek sezonda ’da BAL Liginde top koşturacak.

TFF BAL LİGİ’Nİ GÖRMEZDEN GELDİ

Süper Liglerdeki takımların ekonomik zarar göreceğini düşünen TFF ligin kaldığı yerden oynanmasına karar verirken, BAL Ligi takımlarının emeğini görmezden gelen Türkiye Futbol Federasyonu skandal karara imza attı.

KÜTAHYA LOBİSİ NEREDE

Belediye Kütahyaspor’un tekrar BAL liginde oynamasına gönlümüz razı gelmez diyen Kütahyalılar bu iş lobi işi Kütahya lobisi nerede diye tepkilerini dile gösterirken bu konuda da harekete geçmekte geç kalındı. Yönetim kurulu ve Belediye Başkan yardımcısının bu konuda mücadele ettiğini bildiklerini söyleyen taraftar siyasilere tepki göstererek “Lobi çalışmasının daha önceden başlaması gerekirdi. Sakarya lobisi iyi çalışmış ki onların çalışması sonucu bizde çıkamadık. Kütahya bu konuda da birlik ve beraberlik sergileyemedi” ifadelerini kullandı.

SİYASİLER HAREKETE GEÇSİN!

Kütahyalı taraftarlar bu konuların siyaset ile çözüme ulaşılacağı kanısına vararak bu işin siyasi yoldan halledilmesi gerektiğini dile getirerek Kütahya Milletvekillerini takıma ve Kütahya’ya sahip çıkmasını istediler.

İTİRAZ İSE İTİRAZ, PROTESTO İSE PROTESTO

Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı kararlarda oyuncuların hakkını gözetmediğini ifade eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ; ” Süper ligin oynanmasına karar veren TFF nedense BAL Liginin oynanmamasına karar vermiştir. TFF bazılarının ekonomik anlamda sıkıntı yaşamasın diye mi Süper ligi oynatma kararı almıştır? Öyleyse bizim maddi zararımız ne olacaktır. Ligin bitimine 4 hafta kala sadece liderin 1 puan gerisinde idik. Oyuncularımızın alın terinin TFF de hiç mi değeri yoktur. Biz bu kararı kabul etmiyoruz. Kimseye oyuncularımızın hakkını yedirmeyiz. İtiraz ise itiraz, protesto ise protesto, ne gerekirse yapacağız. Kimse susacağımızı sanmasın.” diye konuştu.

PAYLAŞ