Gurur ve hüznü bir arada yaşıyoruz

Kütahya Valisi Ali Çelik

Gurur ve hüznü bir arada yaşıyoruz

Kütahya Valisi Ali Çelik 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada “Ülkemizin yaşadığı en karanlık gece olan 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının tüm yurtta destansı bir mücadeleyle püskürtülüşünün 4. yıl dönümünde gurur ve hüznü bir arada yaşıyoruz” dedi.

ŞANLI GEÇMİŞİMİZE BİR ZAFER DAHA EKLENMİŞTİR

Kütahya Valisi Ali Çelik 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü ile dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi. “Demokrasi tarihimizin en önemli direnişlerinden biri olan o kanlı gecede Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, milletimizin cesareti ve ferasetiyle Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) karşı destansı bir mücadele verilmiş, şanlı geçmişimize bir zafer daha eklenmiştir. 

HALKIMIZA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

Kütahya Valisi Ali Çelik “Yurdun dört bir yanında kahramanlık öykülerinin yazıldığı o gecede vatan, millet ve bayrak uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden 251 şehidimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Meydanlara inin” çağrısının ardından bağımsızlığımız uğruna 7’den 70’e yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle alanları dolduran, tanklara karşı duran, atılan hain kurşunlara karşı bedenlerini siper eden halkımıza sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Dumlupınar’dan 15 Temmuz’a vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna can veren bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor; hayatta olan gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum. Bu destansı direniş ruhu bu topraklarda ilelebet yaşayacaktır” dedi.

PAYLAŞ