Bakkalların sigara firmalarına isyanı

Bakkalların sigara firmalarına isyanı

Kütahya Bakkallar Odası Salih Aslan “sigara toptancıları haksız yere vatandaşı ve bakkal esnafını mağdur ediyor” dedi.

Kütahya Bakkallar Odası Başkanı Salih Aslan gazetemize yaptığı açıklamada sigara toptancılarının vatandaşı ve bakkal esnafını mağdur ettiğini iddia etti. Başkan Aslan Devlet, ÖTV zammı ile birlikte sigara firmalarının sigara zammı yapması gerektiğini ancak toptan sigara sınırlamasına gittiklerini söyleyerek küçük esnafı mağdur ettiklerini söyledi.

YETERİ KADAR SİGARA TEMİNİ YAPAMIYORUZ

Kütahya Bakkallar Odası Başkanı Salih Aslan gazetemize yaptığı açıklamada “bakkal esnafımız istediği kadar sigara toptancılarından sigara temini yapamıyor hal böyle olunca vatandaşlarla karşı karşıya gelen bakkal esnafımız müşteri kaybına varacak sorunlarla karşı karşıya geliyor. Sigarada ki kâr marjının zaten düşük olduğuna vurgu yapan Başkan Aslan bu sebepten dolayı da vatandaşın ihtiyacına cevap veremiyoruz. Vatandaş bulamadığı sigaranın faturasını yine bakkal esnafına keserek bir daha o bakkal esnafımızdan alışveriş yapmıyor. Bu da sigara toptancılarından dolayı mağdur olan küçük esnafımız birde böyle vatandaştan darbe yiyor diyerek isyan etti.

SİGARA SİPARİŞİNE SINIRLAMA

Küçük esnafın pandemi döneminde iş yapmamasından dolayı mağdur olduğuna vurgu yapan Kütahya Bakkallar Odası Başkanı Salih Aslan “ pandemi döneminde vatandaşların ekonomik zorluklarının karşısında kredi kartına yönelerek büyük marketlere kaptırılan müşterilerimiz normal hayata dönmenin yollarını arar oldular. Büyük marketlere giden müşterilerini tekrar kazanma çabasına giren esnaflarımız birde sigara firmalarıyla karşı karşıya geliyor. Yeterince sigara siparişi geçemeyen esnaflarımız vatandaşın talebine cevap verememekle karşılaştıklarını dile getirdi.

SESİMİZE KULAK VERİN!

Sigara firmalarının siparişlerine sınırlama getirmesiyle halka mahcup oluyoruz. Ya da yok satıyoruz. Siparişlerin belli bir miktarda olması da stok yapmak isteyen bakkal esnafımız da bu durum karşısında stok da yapamıyor. Bu mağduriyetin ve küçük esnafın korunması adına sigara firmalarının bu sesimize kulak vermesini istiyoruz dedi.  

BAKKALLAR İSYAN NOKTASINDA

Sigara firmalarının tutumu nedeniyle ve internetten verilen sigara siparişlerinde belli bir oranda sipariş verilmesi dolayısıyla bakkalları isyan durumuna getirdiler. Geçirdiğimiz bu zorlu süreçte küçük esnafı sıkıştırmanın bir anlamı yok! Bakkal esnafını iki arada bırakmanın anlamı yok diyerek isyan etti.

PAYLAŞ