Güler: Anadolu İslamın son kalesi

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, İHH İstişare toplantısında konuştu. Başkan Güler; “Biz inanıyoruz ki necip milletimizin kadim yurdu olan Anadolu, İslam’ın son kalesidir” dedi.

Kütahya İHH İnsani Yardım Vakfı, İl İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nı Tavşanlı’da yaptı. İHH Tavşanlı Temsilciliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kütahya İHH İnsani Yardım Vakfı Başkanı Mustafa Yenipazar, Tavşanı Temsilcisi İbrahim Vehbi Atabay ile dernek yönetim kurulu üyeleri katıldı.
Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Biz inanıyoruz ki necip milletimizin kadim yurdu olan Anadolu, İslam’ın son kalesidir. İnancımız gereği yarının sahibi Allah’tır. Alacağımız bir sonraki nefesin garantisi yoktur. Bizler dün olduğu gibi bugün de yarın da dünyanın neresinde bir mazlum varsa onlara el uzatmalıyız. Yetimlerin başını okşama ve akan gözyaşlarını dindirme gibi asli görevimiz var. Bunu hiç aklımızdan çıkarmayalım. Avrupalılar senelerdir Afrika’yı sömürüyor. Bu nedenle oralarda sürekli insani dramlar yaşanıyor. Bizim Müslüman coğrafyasından oluşan o milletleri de kucaklamamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

GÜLER:  ÇABALARI VAR
Bugün dünya üzerindeki mağdur ve mazlum milletlere bakıldığında tamamına yakınının İslam coğrafyasından oluştuğunu söyleyen Başkan Güler, “Bu noktada İHH İnsani Yardım Vakfı ve aynı yönde hizmet üreten diğer STK’ların üzerine önemli vazifeler düşmektedir. Çünkü batı dünyası İslam coğrafyalarını hem mazlumlaştırıyor, hem de İslam’dan uzaklaştırma yönünde bir çabaları var. Vicdani sorumluluk anlayışıyla hareket etmeli ve herkes bu noktada elini taşın altına koymalıdır” dedi.
Birlik ve beraberliğin önemine de vurgu yapan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “İHH İnsani Yardım Vakfı bir sivil toplum kuruluşudur ve yeri geldiği zaman diğer sivil toplum kuruluşları ile iç içe geçmelidir. Yeri geldiğinde resmi kurumlarla kol kola girebilmelidir. Birlik, beraberlik ve dayanışma ruhu içerisinde yapılan her faaliyetin başarıya ulaşması kaçınılmazdır” şeklinde konuştu.
Başkan Güler konuşmasında Tavşanlı Belediyesi olarak Bosna Hersek ve Gazze’de önemli faaliyetler yürüttüklerini de anlatarak, “İlçemizde oluşturduğumuz Yardımlaşma ve Dayanışma Platformu ile önemli bir dayanışma örneği sergiliyoruz. Tüm STK’lar, mazlum milletlere insani yardım noktasında güçlerini birleştiriyor. Tesis ettiğimiz bu birlikteliğin devam etmesini diliyorum. İHH İnsani Yardım Vakfı ve diğer tüm sivil toplum kuruluşlarına görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

PAYLAŞ