Birlikte okudular

Emet Kaymakamı Hasan Çiçek, Gazi Emet Ortaokulu’nda düzenlenen okuma etkinliğine katıldı

Kaymakam Hasan ÇİÇEK, “ Cumhuriyet’ten Milli Egemenliğe 2023’e 2023 Sayfa Aç ” Projesi kapsamında Gazi Emet Ortaokulu’nda düzenlenen okuma etkinliğine katıldı.

İlçemiz Gazi Emet Ortaokulu’nda düzenlenen okuma etkinliğine Kaymakam Hasan Çiçek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cöre, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Doğan, İlçe Özel İdare Müdür Vekili Adem Tuncer, İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Ahmet Mülayim, Gazi Emet Ortaokulu Müdür Vekili Ahmet Yıldırım, Müdür Yardımcısı Ramazan Selimoğlu, Fen Bilgisi Öğretmeni Osman ZENGİN ve 7/A sınıfı öğrencileri katıldı.

Kaymakam Çiçek ve beraberindekiler, Gazi Emet Ortaokulu 7/A sınıfında öğrencilerle bir araya gelerek 15 dakika boyunca birlikte kitap okudular.

Okuma etkinliğinin sonunda öğrencilerin bulunduğu sıraları tek tek gezerek, kısa süreli sohbetler eden Çiçek, onlara kitap okumanın öneminden bahsetti, görüş ve önerilerini aldı. Öğrencilere hangi kitapları okuduklarını, kitap okuma konusunda neler hissettiklerini, neler düşündüklerini ve neler öğrendiklerini soran Çiçek, yapmış olduğu açıklamalarında ; “ ‘Cumhuriyet’ten Milli Egemenliğe 2023’e 2023 Sayfa Aç’ adlı önemli bir projeyi fevkalade bir başarı göstererek sürdürüyoruz. Öncelikle bu projemizin gerçekleşmesinde katkısı, emeği olan herkese teşekkür ediyorum.

Cumhuriyetin ilanı 29 Ekim gününden Milli Egemenliğimizin 100. Yılı olan 23 Nisan 2020 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına kadar 2023 sayfa okuyan herkes Kütahya’nın ve Emet’in tarihi, kültürel yerlerine gezilerle ödüllendirilecektir. Katılımcılarımızın önemli bir kısmı verilen süre tamamlanmadan 2023 sayfayı okumuş ve hedefimize ulaşmamıza önemli bir katkı sağlamıştır. Bütün amacımız sizleri okumaya teşvik ederek, okuma kültürünüzü geliştirmek, bilgilerinizi arttırarak, ufkunuzu genişletmek, donanımlı olarak yetişmenize katkıda bulunmaktır. Kitap okumanın zihinsel, duygusal, sosyal ve dil gelişiminde önemli bir yeri vardır. Kitap okuma alışkanlığı öncelikle ailede kazanılmaktadır. Anne ve babanın kitap okuyarak çocuğuna iyi örnek olması gerekmektedir. Düzenli ve planlı olarak, okuma alışkanlığına sahip bulunan çocukların, topluluk önünde konuşma ve diyaloga girme özelliklerinin arttığı, özgüveni yüksek bireyler olduğu da görülmektedir. “ ifadelerini kullandı.

Okuma etkinliğinin ardından Öğretmenler Odası’nda okul idaresi ve öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Çiçek, onlarla hasbihalde bulunarak, okulun genel durumu hakkında bilgiler aldı, ihtiyaç ve taleplerini dinledi. Bayan öğretmenlerin nezdinde başta Şehit ve Gazi yakınları olmak üzere, sevgi, şefkat ve fedakarlığın sembolü olan bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bir kez daha kutlayan Çiçek, sağlıklı, huzurlu ve başarılı uzun ömürler diledi.

Okuma etkinliği sonunda Kaymakam Hasan Çiçek’ e okul idaresi, öğretmen ve öğrenciler, eğitime, okumaya verdikleri değer ve desteklerinden dolayı teşekkür ettiler.

Etkinlik, günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

PAYLAŞ