Toplu iş sözleşmesi imzalandı

Domaniç Belediyesinde görevli ve kadrolu olan 5 işçi için Toplu İş Sözleşmesi taraflar arası imzalandı.

Domaniç Belediyesi ve Genel İş Sendikası Eskişehir Şubesi arasında 2020 yılı Toplu İş Sözleşmesini kadrolu işçilere yevmiyelerine birinci yıla %25, Sosyal haklarına %12 ikinci yılda tamamına yüzde 12 zamla iki yıllık olarak yaptı.
Sözleşme, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Genel İş Sendikası Eskişehir Şubesi Başkanı Günay Ayaz ve Belediye temsilcileri Yurdagül Korkmaz ile Muzaffer Çelik tarafından imzalandı. İmzalanan sözleşmede taraflar arası memnuniyetle karşılandı. Başkan Ertürk, “Hem işçimiz, hem sendikamız, hem biz birbirimizi biliyor ve tanıyoruz. Amacımız aynı, isteğimiz bir, İşçilerimiz bu zamlardan memnun Belediye bütçemizden en yüksek oran verildi. Bu oran hem işçilerimizi hem de sendikamızı memnun etmiştir” dedi.

Genel İş Sendikası Eskişehir Şubesi Başkanı Günay Ayaz, “Domaniç Belediyemizde toplu iş sözleşmemizden dolayı Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim. Toplu İş sözleşmemiz ekonomik bütçesine ve enflasyona rağmen sosyal bir belediyecilik anlayışı hareket eden belediye başkanımız en yüksek oran vererek işçilerimizi memnun etmiştir. Toplu sözleşmede katkı sağlayan belediye başkanımıza çok teşekkür ederim. Darısı diğer belediye başkanlarımıza” dedi.

PAYLAŞ