Gazel’den tepki

İshak Gazel mecliste yaptığı konuşmasında, CHP’nin yargıyı siyasal amaçları için bir aparat gibi kullandığını söyledi.

Gazel “CHP’nin sicili kabarık, SHP’li Adalet Bakanı Mehmet Moğultay, katıldığı bir il kongresinde sorulan soru üzerine ‘hakimleri ve savcıları SHP örgütünden gelen referansla değil de Refah Partisinden, MHP’den gelen referansla mı alacağım. Milliyetçileri mi alacağım’ demişti. Bunları nasıl unuttunuz” diye konuştu.

Hukuk Muhakemeleri Kanunu görüşmelerinde, Türkiye Büyük Meclisinde AK Parti adına söz alan AK Parti Kütahya Milletvekili Av. İshak Gazel, hukukun siyasallaştığını ifade eden CHP’li vekillere oldukça sert ifadelerle cevap verdi. Gazel ; “Türkiye’de yargıyı seçilmeden iktidar olmanın aracı yapan CHP’dir. CHP’nin ideolojisidir. CHP ne zaman yargının siyasallaştığını iddia ediyorsa, bilin ki yargı normal mecrasında yürüyordur. Mehmet Moğultay SHP’den Adalet Bakanı iken, bir SHP İl Kongresinde sorulan soru üzerine “ Hâkimleri ve Savcıları SHP’den gelen referans ile değil de Refah Partisinden gelen referansla mı atayacağım.” Demiştir. Hukuku siyasallaştırmaya çalışanlar bellidir.” Dedi.
CHP’NİN GEÇMİŞİ ORTADADIR
CHP’nin bu konuda en son söz söylemesi gereken olduğuna vurgu yapan AK Parti Kütahya Milletvekili Av. İshak Gazel ; “ Üzülerek görüyoruz ki CHP ve HDP li vekiller kürsüye her çıktıklarında Hukukun siyasallaştığının bahsediyorlar. İktidarın yargının üzerinde baskı kurduğundan bahsediyorlar. Eğer bizim bir hafızamız olmasaydı, geçmişte CHP iktidarının yaptığı uygulamaları görmeseydik, eğer CHP’nin iktidar ortağı olduğu zamanlarda almış olduğu yetkiyle yargı üzerinde yapmış olduğu tahribatı görmüş olmasaydık, neredeyse bunlara inanacaktık. CHP’nin geçmişi ortadadır. Bu konuda en son söz söylemesi gereken CHP’dir. CHP’nin bu konuda sicili kabarıktır.
MOĞULTAY’IN SÖZLERİNİ NE ÇABUK UNUTTUNUZ
Mehmet Moğultay SHP’den Adalet Bakanı iken, bir SHP İl Kongresinde sorulan soru üzerine “ Hakimleri ve Savcıları SHP’den gelen referans ile değil de Refah Partisinden gelen referansla mı atayacağım.” Demiştir. Bunları ne çabuk unuttunuz. Bu sözü söyleyen bir siyasi geleneğinin temsilcilerinin bu kürsünde yargının siyasallaştığını söylemesini samimiyetsiz buluyorum. Bu tamamen bir poz dan ibarettir. 27 Mayıstan itibaren Türkiye’de yargıyı seçim dışında iktidara gelmek için kullanan, alet eden CHP’nin tam kendisidir. Bunları ne çabuk unuttunuz.
CHP ÖNCE GEÇMİŞİNİ GÖRECEK !
Türkiye’de yargıyı seçilmeden iktidar olmanın aracı yapan CHP’dir. CHP’nin ideolojisidir. CHP ne zaman yargının siyasallaştığını iddia ediyorsa, bilin ki yargı normal mecrasında yürüyordur. Doğal seyrinde yürüyordur. Bu ülkede 28 Şubat döneminde temel insan hakları için yapılan bir mücadele vardı, inanç özgürlüğü için yapılan bir mücadele vardı, başörtüsü için mücadele vardı. Adalet ve Kalkınma Partisi İktidara gelip bunların düzenlemesini yapmaya başladığında. Bu CHP tarafından anayasa mahkemesine götürülerek bu düzenlemelere yasakçı diyerek bir kılıf bulunmaya, iptal edilmeye çalışıldı. CHP önce bu geçmişini görecek, ondan sonra samimiyetini ortaya koyacaktır.
BU ÜLKEDE BİR BAŞBAKAN, İKİ BAKAN İDAM EDİLDİ
Bu ülkede, mahkemelerin ideolojik aparat haline getirilmesinde dolayı bir başbakan, iki bakan idam edilmiştir. Halen yüreğimiz yanmaktadır. CHP’den bunlara karşı şimdiye kadar samimi bir eleştiri duymadık. Bundan sonra da duymayacağız. Bu ülkede partiler kapatıldı. Siyasetçiler yasaklandı. Bunları ne çabuk unuttunuz.
KAFTANCIOĞLUCHP İL BAŞKANI OLDUĞU İÇİN CEZA ALMADI
Canan Kaftancıoğlu CHP İstanbul il Başkanı olduğu için ceza almamıştır. Kaftancıoğlu, Sakine Cansız lehine yapmış olduğu paylaşımlarından dolayı ceza almıştır. Sayın Cumhurbaşkanına hakaret ettiği için ceza almıştır. Kaftancıoğlu’nun paylaşımları ortadadır. Bu paylaşımları yüzü kızarmadan okuyacak bir tane CHP’li var mıdır?” Diye konuştu.

PAYLAŞ