KÖYDES, Vali Çelik Başkanlığında Toplandı

KÖYDES Değerlendirme Toplantısı, Kütahya Valisi Ali Çelik’in başkanlığında gerçekleştirildi. 

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) Haziran ayı Değerlendirme Toplantısı Vali Ali Çelik başkanlığında, Valilik Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıya; Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, ilçe kaymakamları ile ilgili daire müdürleri katıldı.


İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, 2020 yılı KÖYDES ödeneklerinin sektörel bazda dağılımı, tamamlanan ve devam eden yatırımlar konusunda katılımcıları bilgilendirdi.


Koyak; 178 km’si BSK sıcak asfalt,  bin 834 km. sathi olmak üzere toplam 2 bin 12 km. köy yolunun asfaltlandığını; 560 bin 558 m2 kilit taşı döşendiğini söyledi. 


Koyak, “8 adet sulama tesisi ile 323 adet atık su çalışması neticesinde köylerde yaşam kalitesi yükseltildi” dedi.


Koyak’ın ardından Vali Ali Çelik konuştu. Gündeminde; pandemi süreci, hırsızlık olayları ve tarım alanlarında meydana gelen trafik kazaları vardı.


“SORUMLULUK ÜSTLENMELİ, İNİSİYATİF ALMALISINIZ”


Kontrollü sosyal hayat modelinde herkese sorumluluk düştüğünü ifade eden Vali Çelik, ilçe kaymakamlarından denetim ve tedbirlerin uygulanabilirliği noktasında titiz davranmalarını istedi. Vali Çelik, “Virüsün yayılım hızını kontrol etmek için alınan tedbirleri ve kuralları sağlam, etkin bir şekilde denetlemelisiniz. Bu anlamda sorumluluk üstlenmeli ve inisiyatif almalısınız” dedi. 


Vali Çelik, tarım sektöründe meydana gelen trafik kazalarının önlenmesi için çalışma başlatılması ve sürücülere broşür dağıtılarak bilgilendirilmesi yönünde talimat verdi. 


Hırsızlık olaylarının önlenmesi, vatandaşlarımızın mal güvenliğinin sağlanması için her türlü tedbirin gözden geçirilmesi gerektiğinin altını çizen Vali Çelik, hırsızlık olaylarına karşı daha dikkatli olunması talimatını verdi.


Toplantı, görüş ve önerilerin alınmasının ardından sona erdi.

PAYLAŞ