Ekonomimiz dimdik ayakta

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu

Ekonomimiz dimdik ayakta

AK Parti Kütahya İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, memleketin her noktasında çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. “Tüm şantiyelerimiz faal ve ekonomimiz dimdik ayakta” diyen Karaismailoğlu, AK Parti Kütahya İl Başkanlığını ziyaretinin ardından ilimizden ayrıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kütahya ve ilçelerinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdikten sonra Kütahya Belediyesi’ni ziyaret etti. Kütahya Belediyesi ziyaretinin ardından Kütahya AK Parti İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

HİÇBİR ŞANTİYEMİZİ KAPATMADIK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “Pandemi sürecinde tüm tedbirlerimizi aldık, şantiyelerimizi yeniden dizayn ettik, hiçbir şantiyemizi kapatmadık ve canla başla çalışıyoruz. Türkiye genelinde kara yollarının bin 200 noktada çalışması var. Deniz, hava ve demir yollarını saymıyorum. Onları da sayarsanız dört binleri, beş binleri bulur. Bunların hepsi ülkemizin gücünü, büyüklüğünü ve cumhurbaşkanımızın önderliğinde yapamayacağımız hiçbir işin olmadığının kanıtıdır. Tüm şantiyelerimiz faal. Ekonomimiz dimdik ayakta” dedi.  

ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ 2 BUÇUK MİLYAR AVROLUK BİR İŞ

Parasal ve mühendislik açısından büyük işler yürütüldüğünü belirten Karaismailoğlu, şöyle devam etti: “Yıllar önce bu projeleri dışarıdan gelen müteahhitler, bizimkileri taşeron alarak yaparlardı. Artık o devirler bitti. Bizim müteahhitlerimiz mühendislik açısından büyük işler yaparken dünyada da büyük işler yapıyorlar. O yüzden inşaat, ulaşım, yapı ve iletişim sektörümüz dünya çapında işler beceriyorlar. Sadece ülkemizde değil, dünyanın her tarafında. Çanakkale köprüsü 2 buçuk milyar avroluk bir iş. Burası tamamen Türk mühendisleriyle yapılıyor. Buranın finansı da yurt dışından sağlanıyor” dedi.

ÜLKEMİZİ 2023 HEDEFLERİNE TAŞIYACAĞIZ

Karaismailoğlu, yapılan çalışmaların amacının vatandaşların yaşam kalitesinin artırılmasına yönelik olduğunu vurguladı. Bütün işlerde çok başarılı olacaklarını ifade eden Karaismailoğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Bunları bir bir bitirip vatandaşlarımızın gönlüne gireceğiz. Hep beraber inşallah en iyi şeylere layık olan ülkemizi 2023 hedeflerine taşıyacağız. İnşallah 2023’ten sonra da Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz bölgesinde lider, dünyada ekonomisi en gelişmiş ülkeler arasına yerleşip devam edecektir. Hiç kimsenin endişesi olmasın” dedi.

PAYLAŞ