Ek GES’de sona gelindi

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık öncülüğünde yenilenebilir enerji projelerine önem veren Kütahya Belediyesi, 2.5 megavatlık yeni Güneş Enerji Santrali projesinde son aşamaya geldi.

2,5 megavatlık ek GES yer alacak

Üretken belediyecilik anlayışıyla yenilenebilir enerji yatırımlarına devam eden Kütahya Belediyesi, mevcut 750 kW kapasiteli Güneş Enerji Santraline ek olarak 2,5 megavatlık yeni Güneş Enerji Santrali kurulumunda son aşamaya geldi.

“Belediyenin enerji maliyetini azaltacak”

Akkent Mahallesi’ndeki Şehzadeler Parkı’nın arkasında bulunan eski çöp döküm sahasının üzerine inşa edilen GES projesinde son aşamaya gelen çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Değerli hemşerilerim, şu anda imalatı süren 2.5 megavatlık yeni Güneş Enerji Santralimizin sahasındayız. Çalışmaların sonuna doğru yaklaşıyoruz. Kış şartlarında dahi imalatlar devam ediyor. İnşallah çok yakın bir zamanda tamamlanır tamamlanmaz daha önce 2019 yılında kazandırdığımız 500 kW, bizden önceki dönemde kazandırılan 250 kW’ lık güneş enerji santralleriyle beraber 3,250 megavatlık güneş enerji santraline kavuşmuş olacağız. Bugünkü piyasa fiyatlarıyla yaklaşık yıllık 20 milyon liranın üzerinde bir tasarrufu bu sayede belediyemize sağlamış olacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Rabbim kazasız ve belasız bitirmeyi nasip eylesin. Bundan sonra da ilk fırsatta bulduğumuz yeni alanda 2 megavatlık bir güneş enerji santralini daha belediyemize kazandırıp toplamda 5 megavatlık ruhsatsız güneş enerji santrali hakkımızı dolduracağız inşallah” ifadelerini kullandı.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ