Bana Göre- Ümit KAYGISIZ

Anket ve son gelişmeler

Evet! Adalet ve Kalkınma Partisi aday adayları için geçen hafta bir anket çalışması daha gerçekleştirdi. Bundan önce İl Başkanı Mustafa Önsay için anket çalışmasını kendilerinin yaptırmadığını Genel Başkan Yardımcısı genel bir tweetle açıklamıştı. Fakat bu çalışmada bir değil birkaç isim var. Burada benim takıldığım konu ise bu isimler Belediye Başkanlığı görevine talip mi? değil mi? Burada da gene siyasi bir manevra görünüyor. Birkaç ismi öne atarak aralarından kendi istedikleri ismi ölçmek isteniyor gibi bir durum seziyorum. Fakat bu isimlerden kendisine yapılan teklifi kabul etmeyen isimlerde var. Acaba tekrar bu isimlerle istişare yapıldı mı? Yapılmadı mı? Bence yapılmadı. Ama kabul etmeyen bu ismi birileri çok istiyor olmalı ki hala ismini sıcak tutuyorlar. Kesinleştiğinde ise biz değil halk seni istiyor diyerek ön plana sunulacak. Ve bir sabah uyanmışız. Tüm billboardlar, reklam alanları o ismin fotoğrafları ile donatılmış olacak. Tabi bu benim düşüncem ve tahminim.

İttifak

Diğer taraftan baktığımda ise ittifak olayı hala masada olduğundan Kütahya İl Teşkilatı tamamen sessizliğe bürünmüş konumda. Cumhur ittifakı 20 il üzerinde anlaşma sağlamış. Kütahya’nın da aralarında olduğu 30 il üzerinde ise istişarelerin devam ettiği öğrenilen bilgiler arasında. Halen AK Partililer ayrı gireceğiz derken MHP kanadında ise ittifak yapılacağı söylentileri ağır basıyor.

Saraçoğlu

Her seçmenin hemen hemen konuştuğu diğer bir isim ise geçen dönem Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu. Her kişi farklı farklı söylemlerle Saraçoğlu’nu bir gruba dâhil ederek aday ediyor. Bende duyduklarımı yazayım. Yeniden Refah Partisi’nin kabul etmediği fakat Ankara nezdinde Saraçoğlu’nun çalıştığı söyleniyor. Diğer bir yandan BBP elde tutulurken Demokrat Parti’nin bir işletmeci üzerinden Saraçoğlu’na teklif götürdüğü fakat bu teklifi değerlendirmek için ise erken olduğu bize gelen bilgiler arasında. Şayet AK Parti ve Yeniden Refah olmazsa Demokrat Parti Saraçoğlu’nu gösterebilir. Ama bu konuyu bu kadar büyütmenin bence hiçbir anlamı yok.

Yıldırım

MHP Eski İl Başkanı Ferhan Yıldırım’a da bazı siyasilerin gittiği kendilerinden aday olmasını istediklerini duyduk. Fakat Ferhan Yıldırım bu konulara kesinlikle kendisi adına sıcak bakmadığını biliyoruz. Fakat bu siyaset içerisinde aktif görev almayacağı anlamına gelmiyor.

Altıntaş

Tabi Altıntaş Belediye Başkan Adayı da hem Altıntaş hem de OSB’nin konumu dolayısıyla Kütahya için önemli bir ilçe. Burada da AK Parti’den 4, MHP’den 1 resmi aday adayı var. Altıntaş’ta iktidar partisinin adayını merakla bekliyor ki ona göre hareket edip farklı isim üzerinde duracak mı? Durmayacak mı? Konumunu ona göre belirleyecek. Burada da AK Parti üzerinden gruplaşmalar mevcut. Bu stratejiyi AK Parti iyi korumalı aksi halde her türlü senaryoya hazır olmalılar. Tabi MHP adayını da boşa atmayın. İsmi şimdiden konuşulmaya başlanmış durumda. Daha önceden aday çıkartmayacak denilirken son anda İlçe Başkanının çıkması akıllara soru işareti getirdi. Yani senin yanında olabiliriz! Yine bekleyip göreceğiz…

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ