Herkes atıyor, onlar geri dönüştürüyor

Kütahya’da faaliyetlerini sürdüren Abaklı Geri Dönüşüm, 1 sene içinde tonlarca atığın çevreyi kirletmesinin ve ekonomiye zarar vermesinin önüne geçiyor.

Gruplara göre ayrılıyor

Bölgede ekonomiye kazandırılan geri dönüştürülebilir ürünler konusunda değerlendirmelerde bulunan Abaklı Geri Dönüşüm firması yetkilisi Nizam Abaklı, “Tesislerimizde plastik, kağıt, metal, demir ve geri dönüştürülebilir çeşitli atıklar gruplarına göre ayrıştırıldıktan sonra, kurulan tesisimizde geri dönüştürülebilir mamul olarak satılıyor” dedi.

23 yıldır ekmeklerini buradan kazanıyorlar

23 yıldır hizmetlerini sürdüren Abaklı Geri Dönüşüm firması yetkilisi Abaklı, “Ülkemizde geri dönüşüm ve geri kazanım sektörünün yoğun bir şekilde geliştiği görülüyor. Bu gelişme fabrika ve işletmeler için de özel bir hizmeti getiriyor. Bu anlamda endüstri ve sanayi tesislerinde ortaya çıkan birçok atık malzeme bulunuyor” diye konuştu.

Ülke ekonomisine katkı sunuyor

Geri dönüşümün ekonomik anlamda da olumlu etkileri olduğuna https://www.kutahyaninsesi.com/ haber sitesinde değinen Nizam Abaklı, “Bu atıklar geri dönüşüme kazandırıldığında yeniden bir üretim söz konusu olabiliyor. Aynı zamanda geri dönüşüm sağlamak bir hareketliliği ve ülke ekonomisinde de canlılığı beraberinde getiriyor” ifadelerini kullandı.

İşin uzmanı ile çalışın

Hassas bir konu olduğuna değinerek işin uzmanı ile çalışması gerektiğini vurgulayan Abaklı, “Ancak bu alanda hizmet veren firmaların tercih ederken gerçek anlamda profesyonel çalışma yapan ve atıkları geri dönüşüme kazandıran firmaların tercih edilmesi önem taşıyor. Ülkemizde bu anlamda çok büyük çalışmalar yapan adresler bulunuyor” dedi.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ