Parlayan yıldıza dev bütçe

Bölgenin parlayan yıldızı olarak lanse edilen ve her geçen gün fabrika inşaatlarının yükselmeye başladığı Kütahya Altıntaş Zafer OSB’nin 2024 Yılı Bütçesi 275 milyon TL olarak belirlendi.

Bütçenin çoğunluğu yatırımlara ayrıldı

Kütahya Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesi yönetim kurulu toplantısı, Zafer OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve Kütahya Valisi Musa Işın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya, Zafer OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mücahit Eracar ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Başkanı Esin Güral Argat katıldı. 2024 yılı bütçesinin 275 milyon TL olarak belirlendiğini açıklayan Vali Işın, bütçenin 254 milyon TL’sinin yatırımlara ayrıldığına dikkat çekti.

Zafer OSB’nin ışığı bölgeyi aydınlatacak

Toplantıda, bütçenin 254 Milyon TL’sinin yatırımlara ayrılmasının yanı sıra Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) tarafından OSB içerisine yapılması planlanan Trafo Merkezinin son durumu da ele alındı. Toplantı arsa tahsis başvuruları ve diğer gündem maddelerinin değerlendirilmesinin ardından sona erdi.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ