Duygulandıran bağış

Kütahya Kredi Yurtlar Kurumu Yesevi Öğrenci Yurdunda karantinada 14 gün kalan bir kişi, odadaki Kur’an’ı Kerim’in içine 400 Euro para bırakıp kaldıkları odadaki öğrencilerin kabul etmesi için de bir not bıraktı.

Koronavirüs salgını nedeniyle yurt dışından uçakla Kütahya’ya getirilen bir vatandaş, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Yesevi Yurduna yerleştirilmişti.

14 günlük karantina sürecinde burada kalan vatandaş, odanın gerçek sahibi olan öğrencilere verilmek üzere 400 Euro (3 bin 150 TL) bıraktı. Paraları Kur’an arasına bırakan vatandaş, öğrencilere hitaben de bir mektup bıraktı ve yurttan ayrıldı.

“KABUL EDİN”

Konunun üzerinden aylar geçti ve odanın gerçek sahipleri olan öğrenciler yeniden odalarına yerleşti.

Öğrenci Medine Nur Sevinç, 13 Temmuz 2020 günü eşyalarını topladıktan sonra odayı boşaltı ve oda anahtarı ile Kur’an’ı yurt temizlik görevlisi Gülcan Kaymak’a teslim etti.

Odanın temizliği ile görevli personel Gülcan Kaymak öğrenci gittikten bir süre sonra odayı kontrol için yukarı çıktı. Bu arada Kur’an’a da bakan görevli, içinde 8 tane 50 Euro para ve mektubu gördü.

Durumu yetkililere bildiren Gülcan Kaymak, paralar ve mektubu bulduklarını tutanak ile imza altına aldılar.

Odada kalan ve öğrencilerin kabul etmesini isteyen vatandaş bıraktığı notta; “Odanızda 14 gün misafiriniz oldum eksik olmayın. 4’ünüz aranızda opaylaşın. Firmamızın zekatıdır. Lütfen kabul edin, hakkınızı helal edin. Allah’a emanet olun” notu ile Kuran-ı Kerim’in arasında 400 Euro bıraktı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, para imza karşılığında 4 öğrenciye paylaştırılacak.

PAYLAŞ