DPÜ’DE BİR ZAFERİN HİKÂYESİ’SERGİSİ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın himayelerinde ‘Bir Zaferin Hikâyesi’ adlı karma afiş e-sergisi düzenledi.

DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından hazırlanan Bir Zaferin Hikâyesi sergisi sanatseverlerle buluştu. E-sergi formatında düzenlenen bir karma afiş sergisi olan Bir Zaferin Hikâyesi adlı sergi, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü tarafından ve Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal’ın himayelerinde düzenledi. Serginin düzenlenme kurulunda Fakülte Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Eren Evin Kılıçkaya, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mine Küçük ile akademisyenleri Öğr. Gör. Fatih Kara, Öğr. Gör. Dr. A. Aycan Gürbüz, Öğr. Gör. Adem Dönmez ve Öğr. Gör. Figen Yavuz yer aldı.

CANINI FEDA ETMİŞ AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ UNUTTURMAMAK

Hazırlıkları yaklaşık iki ay süren ve 30 Ağustos 2020 tarihi itibariyle sergi.dpu.edu.tr adresinden kamuoyunun beğenisine sunulan sergide günün anlamına binaen özgün olarak tasarlanmış 61 afiş çalışması yer aldı. Sergiyle bu vatan için canını feda etmiş aziz şehitlerimizi unutturmamak, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını anmak, Ordumuz ve Milletimizin Millî Mücadele’de gösterdiği kahramanlık konusunda farkındalık oluşturmak; tasarımın dilini kullanarak görselleştirilen bu destansı günü, gelecek kuşaklara görsel bir kültür mirası olarak aktarmak amaçlandı. Sergiye ilişkin bir açıklama yapan Prof. Dr. Kâzım Uysal, Sanal Karma Sergi etkinliği fikrini hayata geçiren fakülte yönetimimize, Türkiye’nin farklı üniversitelerinden tasarımlarıyla katılan akademisyenler ile Güzel Sanatlar Fakültemizin öğretim elemanlarına teşekkürlerini sundu.

PAYLAŞ