EYLÜL AYI OTURUMLARI BAŞLADI

İl Genel Meclisi Eylül ayı oturumları İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz başkanlığında yapılan oturumla başladı.

Toplantının başlangıcında İl Genel Meclis üyelerinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik eden İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz; “Ağustos ayı zafer ayı olması hasebiyle bizler için önemli bir ay. 26 Ağustos Türklerin Anadolu’ya girişi olması sebebiyle büyük önem arz ediyor. 30 Ağustos da Milli bir zaferin kazanıldığı gün olarak bizler için büyük önem taşıyor. 30 Ağustos da Dumlupınar da elde edilen bir Zafer. 9 Eylül de düşmanın denize dökülmesi ile neticelendi dedi.

BÜYÜK BİR MİLLET OLMA VASFINI GÖSTERDİ

Bizler bugünleri çok önemsiyoruz. Fakat ülkemiz içerisinde her türlü durumda istismara açık insanlar olabiliyor. Ama insanımız bu tarz hareketlere pirim vermiyor. Ülke insanımız milli ve dini günlerine büyük bağlılık gösterir. %99’u Müslüman olan ülkemizde virüs sebebiyle Ramazan Bayramı kutlanamadı, Cuma namazları kılınamadı. İnsanlarımız bunları hoşgörü ve anlayışla karşıladı tolere edebildi, bunu bile istismar etmek isteyenler oldu. 30 Ağustos’ta da benzer tavırlara rastladık ancak Milletimizin kahir ekseriyeti bu istismarlara prim vermedi. Bu davranışları dışladı ve büyük bir millet olma vasfını gösterdi.

TÜM ZAFERLER MİLLETİMİZE KUTLU OLSUN

30 Ağustos bayramını pandemi ortamında en iyi şekilde kutlandı. Gönlümüz bu bayramı daha güzel kutlamak isterdi ama pandemi ortamında böyle olmak zorunda idi. Zafer ayında kazandığımız tüm zaferler milletimize kutlu olsun. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hayırla yad ediyor ve Allah dan rahmet diliyorum.” dedi.

EYLÜL AYININ İLK MECLİS TOPLANTISI SONA ERDİ

Konuşmanın ardından Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Rıfat Hatipoğlu, meclis üyelerine 2020 yılı içerisinde yapılan ve yapılacak olan yol çalışmaları hakkında sunum yaptı. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Rıfat Hatipoğlu’nun yaptığı sunumun ardından gündemdeki konuların görüşülüp karara bağlanmasının ardından Eylül ayının ilk meclis toplantısı sona erdi.

PAYLAŞ