CUMHURİYET HALK PARTİSİ SAĞLIK BAKANLIĞI VE SAĞLIK POLİTİKALARINDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DR. ZELİHA AKSAZ ŞAHBAZ: “KÜTAHYA, DEĞİŞİMİN ETKİLERİNİ BELEDİYELERDE HİSSEDECEK”

Cumhuriyet Halk Partisi Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz ve CHP’nin yeni İl Başkanı Tamer Yenikaya, İl Başkanlığında partideki yaşanan değişim sürecini ve yaklaşan yerel seçimleri değerlendirdi.

“Kütahya bu ilki CHP ile yaşadı”

Kütahya’nın birçok ilki CHP ile yaşadığını son ilki de yine CHP ile yaşama sevincine ulaştığını vurgulayan Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Tamer Yenikaya, “38. Olağan Genel Kurultayımızı demokrasi şöleni havasında geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdik. Heyecanı yüksek olan bu kurultayda demokratik yollarla Genel Başkanımız değişti ve Özgür Özel genel başkanımız oldu. Bizlerde ilk başından itibaren değişimden yana tavrını koyan bir teşkilat olduk ve kurultay sonucunda Genel Başkanımız değişmiş oldu. Bu kurultayda önceki dönem İl Başkanımız Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ile divanda görev aldı. Zeliha hanım sadece divan üyeliğine seçilmedi. Aynı zamanda divan başkan yardımcılığına da seçilerek divanı yönetti. Kurultayımızın ikinci günündeki parti meclisi seçiminde ise Genel Başkanımız Özgür Özel, Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz’ı listesinde görmek istedi ve parti meclisi adayı yaptı. Ardından Zeliha Hanım, parti meclisine seçildi. Daha sonrasında ise Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atandı. Kütahya bu ilki de CHP ile yaşamıştır. Bugüne kadar parti meclisine çok partili siyasi yaşama geçildiğinden beri parti meclisine giren hiçbir Kütahyalı yoktu ve ayrıca Genel Başkan Yardımcısı olan kişi de yine Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz Hanım oldu. Parti üyemiz olsun veya olmasın toplumun tüm kesimlerinde bu geniş yankı buldu ve birçok tebrik mesajı aldık. Genel Merkezde artık Kütahya’nın da bir odası var.” dedi.

“Kütahya artık Ankara’da var olacak”

Kütahya’nın Ankara’da artık temsilinin daha güçlü olacağını belirten Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aksaz Şahbaz, “4-5 Kasım 2023 tarihlerinde büyük heyecana sahne olan kurultayımızı gerçekleştirdik ve kurultayımızda herhangi bir zorlama veya taşkınlık olmadan gerçekleşerek değişim tercih edildi ve bunun sonucunda da Özgür Özel 8. Genel Başkanlığımıza seçildi. Genel Başkanımız beni anahtar listeye aldı ve örgütümüzün teveccühü ile parti meclisine seçildim. Yaklaşık 10 yıldır yapmış olduğum İl Başkanlığım ve öncesinde Milletvekilliği Adaylığı dönemi sürecinde benimle yan yana mücadele eden örgütüme gönülden teşekkür ediyorum. İlerleyen süreçte partimiz farklı bir uygulamayı Türkiye’de faaliyete geçirerek iktidarın icraatlarını denetleme yoluna giderek gölge kabine uygulamasını hayata geçirdi. 9’u kadın 9’u erkek olmak üzere cinsiyet eşitliği temelli bir kabine oluşturduk ve ben de seçilerek bu kabinede Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev almış bulunmaktayım. Kütahya artık Ankara’da daha güçlü temsil edilecek. Hep birlikte partimizi iktidar yapmak için bu zorlu süreçte mücadeleye devam edeceğiz. Türkiye’de artık siyasette bu değişimle beraber genç ve dinamik bir kuşağa evirilecek. Bu gelişme ile Kütahya artık makûs talihini yenecek ve bakanlar, belki başbakanlar çıkartacağız. Görevden ayrılmam sebebiyle İl Başkanlığına seçilen Tamer Yenikaya’yı da tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

“Kütahya’da belediye başkanlıkları kazanacağız”

2024 yılının Mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerde partilerini Kütahya’da iktidar yapmak için mücadele edeceklerini belirterek sözlerini sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, sözlerini şu şekilde tamamladı; “Önümüzdeki yerel seçimlere bu yaşanılan değişimi sirayet ettireceğiz. Bundan partilimiz olsun veya olmasın hiç kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye Cumhuriyetimizin kuruluş ilkeleri ve Kurucumuz Ulu Önder Atatürk’ün ilke ve devrimleri rüzgârını yakından hissedecek. Biz bunları halkımızla omuz omuza olarak gerçekleştireceğiz. Yerel seçimlerde gerek Kütahya’da gerekse de Türkiye’de iktidar olacağız ve Kütahya’da Belediye Başkanlıkları kazanıp bayrağımızı dikeceğiz. Kütahya için henüz bir toplantı yapmadık. Toplantıda alınan kararla Kütahya’nın tüm beldeleri, ilçeleri ve merkezinde kendi başımıza seçimlere girebileceğimiz öngörüsünü Genel Başkanımız Özgür Özel’e ilettik ama dediğim gibi kesin bir durum söz konusu değildir. Bu süreçte anket çalışmaları, ön seçim vb. gibi uygulamalara başvurabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Basılı ve dijital abonelikleriniz için: 0.274.333 43 36’yı arayabilir, [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

PAYLAŞ