ÇIKIŞIMIZ SÜRECEK

Belediye Kütahyaspor’un Sportif Direktörü Tolga Tağ yarın oynanılacak olan kritik Fethiye Spor maçı öncesinde takımdaki son durumu gazetemize değerlendirdi. Son haftalarda oyun kalitesi anlamında yükselişe geçtiklerini ve kazanma duygusunun takımın tamamına yansıdığının altını çizen Sportif Direktör Tağ, Kütahya’nın gurur duyacağı bir takım olma yolunda ilerlediklerini belirtti.

Son haftalarda almış olduğu başarılı sonuçlar ile ligin zirvesini zorlamaya başlayan mavi lacivertlilerde yüzler gülüyor. Son olarak liderlik yarışındaki Yomra Spor’u deplasmanda mağlup eden mavi şimşeklerde tüm camia büyük bir sevinç yaşarken Sportif Direktör Tolga Tağ takımın içinde bulundu son durumu ve rakiplerimizin durumunu gazetemize değerlendirdi. Sezon başında bu takımın zamana ihtiyacı olduğunu ve her geçen gün daha iyiye giden bir performans sergileyeceklerinin altını çizen Tağ, haklı çıkmanın gururunu yaşıyor. Belediye Kütahyaspor’un Sportif Direktörü Tolga Tağ ile yaptığımız röportajda tüm Kütahya’nın gurur duyacağı bir takım olma yolunda hızla ilerlediklerini belirtirken şunları sözlerine ekledi;

ZAMANA İHTİYACIMIZ VARDI

Belediye Kütahyaspor’un Sportif Direktörü Tolga Tağ; “Sezon başında tüm açıklamalarımızda yada dost sohbetlerimizde bu takımın zamana ihtiyacı olduğunun altını ısrarla çizmiştik. Kamp çalışmalarımızın son günlerinde ve kampın bitiminde aramıza katılan arkadaşlarımız oldu. Haliyle tüm takım olarak çalışmalarımızı ligin başlamasından sonra yapabildik. Kaliteli ve kişilikli ve ekonomik bir takım kurduk, sadece bu arkadaşların yan yana oynamaları ve maç eksiklerini kapatmaları gerekiyordu. Her geçen hafta bu eksiğin tamamlanması ile Belediye Kütahyaspor’un bu ligde neler yapabileceğini ve ligdeki üst sıralarda yer alan takımlardan bizim hiçbir eksiğimizin olmadığını tüm spor camiası gördü.”       

REHAVET EN BÜYÜK DÜŞMAN

Belediye Kütahyaspor’un Sportif Direktörü Tolga Tağ; “ Teknik Direktörümüz Polat Çetin yapmış olduğu bir açıklamada bir maçta alınan galibiyet ile şampiyon olunmadığı gibi, alınan bir mağlubiyet ile küme düşmeyeceğimizi belirtmişti. Kendisinin bu görüşüne bende katılıyorum. Lig uzun bir maraton, bizde bu maratonda her haftayı tek tek ele alarak çalışıyoruz. Son haftalarda yükselen bir grafiğimiz mevcut, bu performansı arttırarak devre arasına ligin üst sıralarında girmek hedefimiz. Şuana kadar takımın sergilediği performanstan memnunuz. Üzerinde çalışmamız gereken eksiklerimiz yok değil. Her hafta biraz daha artan antrenman performansımız ile eksiklerimizi gidermeye çalışıyoruz. İnsanların hayatlarındaki en büyük tehlike rehavete kapılmaktır. Bizim ki gibi takım oyunu oynanan spor branşlarında bu durum çok yaşanır. Kazandığımız hiçbir maçı ilerleyen günlerde yaşamıyoruz. Bizim için bir maçın bitiş düdüğü bittiğinde karşılaşmada bitmiş oluyor. O karşılaşmadan çıkaracağımız dersler varsa onlar üzerinde çalışıyor, sahada iyi yapılan şeyleri de takımla paylaşıp bize getirdiği artları konuşuyoruz. Kısacası rehavete kapılacak bir durumumuz yok, lig uzun bir maraton ve bu yarışı takım olma kabiliyeti yüksek olan ekip başarı ile tamamlayacaktır. Bu takımda inşallah biz olacağız” dedi.

TRABZON’DAN GALİP DÖNMEK GÜZELDİ

Belediye Kütahyaspor’un Sportif Direktörü Tolga Tağ; “Geçtiğimiz hafta zor bir deplasmanda zor bir karşılaşma yaptık. Ligin fizik kalitesi yüksek bir takımına karşı kendi evinde galip gelmek güzel bir duygu. Son iki haftadır oyuncularımızın göstermiş olduğu mücadeleden ve kazanma isteğinden memnunuz. Oyun kalitemizi biraz artırıp, basit top kayıplarını minimuma indirirsek sahaya yansıtmak istediklerimizi daha iyi yansıtacağımızı düşünüyorum. Sahada bir duruş sergilediğimiz ve Belediye Kütahyaspor karakterini koyduğumuz her maçı kazandık. Yomra Spor maçı şuana kadar yaptığımız maçlar içerisinde en kritik olan maçtı diyebilirim. Trabzon’dan kazanarak dönmek hepimizi mutlu etti. Son haftalardaki çıkışımız sayesinde şu an Play Off hattındayız” dedi.

LİDER KONUĞUMUZ OLACAK

Belediye Kütahyaspor’un Sportif Direktörü Tolga Tağ; “Perşembe günü gurubumuzun favori ekiplerinden ve lider takımı olan Fethiyespor ile karşılaşacağız. Kadro kalitesi yüksek ve teknik ağırlıklı olan bir takım. Rakibimizin kadrosunda bulundurduğu futbolcular sayesinde sporcu kadrosunda derinliği olan bir takım. Daha öncede belirttiğim gibi liglerde isim yapmış, yada adını yeni yeni duymaya başladığımız genç yeteneklerden oluşan özellikli oyunculara sahipler. Bu zorlu maçı kazandığımız takdirde ligin üst sıralarında ismi geçen ve şampiyonluk adayları arasındaki takımlar içerisinde Belediye Kütahyaspor’umuz da yerini alacaktır. Şu an her şey yolunda gidiyor ve amacımız bunun devamını sağlamak. Karşılaşacağımız rakiplerimiz ile ilgili olarak analizler yaptırıyor ve onların oyun anlayışına göre almamız gereken önlemleri alıyoruz. Bizler sahaya duruşumuzu, karakterimizi yansıtıp aynı futbolumuzu hem Dumlupınar Stadına hem de deplasman maçlarında ortaya koyuyoruz. Ligde dikkat edilmesi gereken ve can yakan bir takımız. Aynı şekilde varlığımızı sürdürüp, sezonu kazasız belasız ve de mutlu sona ulaşan ekip olarak bitirmek tek hayalimiz, tek hedefimiz” dedi.

TEK KORKUMUZ COVİD-19

Belediye Kütahyaspor’un Sportif Direktörü Tolga Tağ; “Ligdeki hiçbir takımdan ya da hiçbir deplasman karşılaşmasından çekinmiyoruz. Her yerde her takımı mağlup edecek potansiyelimiz var. Tek korkumuzun son bir yılımızı mahveden Covid-19 belasıdır. Pandemi nedeniyle hepimiz, spor camiasının da haricinde tüm insanlık çok zor ve sıkıntılı dönemden geçiyor. Kara günler hep birbirini takip ediyor. İste böyle zorlu ve nasıl biteceği bilinmeyen bir süreçte şehrimizi, camiamızı mutlu etmek istiyoruz. Birçok kulüpte vakalar söz konusu ve kadrosunun yarısından fazlasının bu salgına yakalandığı takımların olduğu kulağımıza geliyor. Bu konuda inanılmaz dikkat ediyoruz. Tesislerimiz sürekli olarak dezenfekte ediliyor. Bu konuda tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Ayrıca bu özel hayatlarına dikkat eden ve bu illetin şuana kadar bizden uzak kalmasını sağlayan teknik kadromuza, sporcu kardeşlerimize ve tesis çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu illete bulaşmadan yolumuza sağlıklı bir şekilde devam etmek çok önemli” dedi.

PAYLAŞ