KONTROLSÜZ ÖDEME

Destek hizmeti ödemelerinin yapıldığı PTT şubesi önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar sosyal mesafe kurallarını hiçe saydılar. PTT şubesi yetkililerinin sosyal mesafe konusunda gerekli önlemin almadığını dile getiren vatandaşlar “virüsle aramızda mesafe yok” dediler.

Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlanacağını duyuran Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ödemelerin yapıldığı PTT şubesi önünde vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdular. Sosyal mesafenin unutulduğu PTT önündeki kuyrukta vatandaşların PTT’nin önlem almasını istediler.

SOSYAL MESAFESİZ SIRA

Pandemiden dolayı tüm ödemelerin PTT şubeleri aracılığı ile yapan devlet, ödemelerin yapılacağını duyurulmasının ardından vatandaşlar PTT şubelerine akın ettiler. Osmanlı Caddesinde bulunan PTT ana binası önünde uzun kuyruklar oluşturan vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymadığı objektiflerimize takıldı.

ÇELİK HER FIRSATTA UYARIYOR

Kütahya Valisi Ali Çelik her fırsatta gerek vatandaşlara gerekse kurum ve kuruluşlara söylediği maske, mesafe ve hijyen kurallarının dikkat edilmesi yönündeki uyarıları hiçe sayılıyor. PTT ana binasında ki sırada maalesef uzun kuyruk oluşturulmasına ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı gözlemlendi.

İÇERİDE YOĞUNLUK YOK, YOĞUNLUK DIŞARIDA

Destek ödemelerini almak için gelen ve PTT kargo, ya da PTT binasında işi olan vatandaşlar içeride yoğunluğun oluşmaması için 3 ya da 5 er kişilik gruplar halinde içeri alınmasına izin veriliyor. Vatandaşın ateş ölçümüne özen gösteren güvenlik görevlileri, içeride oluşturulmayan yoğunluğu dışarıda oluşturuyor. Vatandaşlar dışarıda yoğunluktan ve sosyal mesafenin dışarıda oluşturulmamasından dolayı yetkililere tepki gösteriyorlar.

PAYLAŞ