CEYHUN: REİS KOŞ DERSE KOŞAR ÖL DERSE ÖLÜRÜZ

AK Parti 7. Olağan İl Başkanlığı Kongresi yapıldı. Kongreye tek aday olarak katılan Sebahattin Ceyhun delegelerin tüm oyu ile AK Parti İl Başkanlığı’na seçildi. Kongrede konuşan Ceyhun; “Omuzlarımızda büyük bir sorumluluk var. Rabbim yolumuzu davamızı daim eylesin. Reis koş derse koşar öl derse ölürüz” diye konuştu.

AK Parti 7. Olağan İl Kongresi yapıldı. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Av. İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler, Ahmet Tan, Merkez ilçe ve AK Parti İlçe Başkanları, İl Genel Meclis Başkanı ve İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, önceki dönem AK Parti İl Başkanları ve eski Belediye Başkanları katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yoluyla katılım sağladığı Kongre’de tek aday olarak gidilen seçimde Sebahattin Ceyhun İl Başkanı olarak tekrar güven tazeleyerek seçildi.

CEYHUN: REİS KOŞ DERSE KOŞAR ÖL DERSE ÖLÜRÜZ

AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun, 2023 hedeflerine doğru ilerlemek istediklerini dile getirip şunları söyledi:

“Hepimizin malumu milletin iktidara gelişinin 18’nci yıldönümü geçtiğimiz günlerde kutladık. Bunu çok önemsiyor ve milletimizin iktidara gelişi olarak nitelendiriyoruz. Cumhurbaşkanımızın geçtiğimiz günlerde ifade ettiği gibi ‘Milletin kaderiyle AK Parti’nin kaderi bir olmuştur’ demişti. Bundan kimsenin şüphesi yoktur. 18 Yıl öncesine kadar yaşananları tekrar anlatmak uygun olmayacak. Bizler o yoksulluk yıllarını bizzat yaşadık”

KÜTAHYA’YA 18 MİLYAR TL YATIRIM YAPILDI

2002 yılında kurulan AK Parti iktidarları sonrasında Kütahya’ya 18 Milyar TL yatırım yapıldığını dile getiren AK Parti Kütahya İl Başkanı Sebahattin Ceyhun; 18 yıllık iktidar boyunca Kütahya’ya 18 Milyar TL’lik yatırım yapıldı.  O yıllarda şikayet edilen bir çok konu bizler için alışılmış hale geldi. Yapılmayana değil yapılana muhalefet ediliyor. Kütahya’da Millet Bahçesi’nin ihalesi yapıldı, çalışmalar başlıyor. ZAFER OSB’nin de tamamlanması ile ilgili emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bizler teşkilat olarak 2023’e hazırlanırken halkımız teşkilatın içerisinde olsun olmasın gerçekleri görebiliyor. Bildiğiniz gibi üyeliklerle ilgili ciddi çalışmalar yapıyoruz.  Cumhurbaşkanımızın 1 Hedefi vardı. Kütahya’mız üzerinde üşeni hakkı ile yaptı. Durmak yok bundan sonra da tüm kardeşlerimizi üye yapmalarını istiyoruz. Buradan bu zamana kadar teşkilatların her kademesinde görev yapan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Omuzlarımızda büyük bir sorumluluk var. Rabbim yolumuzu davamızı daim eylesin. Reis koş derse koşar öl derse ölürüz” dedi.

ERENLER: MİLLETİN PARTİSİYİZ

Kongrede konuşan AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin Erenler, 18 yıl önce kurulan AK Parti’nin milletin partisi olduğunu işaret etti.

Milletvekili Erenler; “19 yıldır nice başarı destanlarına şahitlik ediyoruz. 19 yıldır Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında inandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi bizim kaderimiz Türkiye’nin kaderiyle, Türk milletinin kaderiyle bütünleşmiştir. Türkiye güçlü ise biz güçlüyüz, Türkiye varsa biz varız. Bu yüzden her fırsatta her yerde biz milletin partisiyiz diye gururla ifade ediyoruz. rabbim sayın Cumhurbaşkanımıza uzun ömürler versin. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Cumhurbaşkanımızın ardında bizleri de hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin inşallah. Bu vesile ile hep birlikte milletimizle birlikte hayırlı hizmetler etme duası ile kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu güne kadar teşkilatlarımızda hizmet etmiş tüm başkanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum.

GAZEL: TEK GÜVENCEMİZ MİLLETTİR

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana yanlızca Allaha ve Millete inanan bir parti olduğunu işaret etti.

Milletvekili Gazel; “Tek güvencemiz Millettir, AK Parti’nin de başarılı olma sebebi budur. Allah’tan ve milletten başka hiçbir şeye güvenmemesidir. Milleti her türlü ortamda temsil etmesidir. Ülkemizi daha büyük yarınlara taşıyacağız. Teşkilat olarak bizim bir nevi katkımız varsa ne mutlu bizlere. Şuana kadar görev alan tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Yeni seçilecek kardeşlerimize AK Parti İl Teşkilatında büyük hizmetler yapmasını rabbimden niyaz ediyorum. İl Başkanımız Sebahattin Ceyhun’a başarılı bir çalışma dönemi geçirmesini diliyorum” diye konuştu.

TAN: EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM

Kongrede konuşan AK Parti Milletvekili Ahmet Tan, AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana yaptığı bazı hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Milletvekili Tan; “18 yıldan bu yana çok güzel hizmetlerin olduğu bir dönem yaşadık. Bundan 15 yıl yönce bir ilçeye bir tane ambulans geldiğinde o ilçede bayram yaşanıyordu. Şuan da bunun 100 katı hizmetin sağlandığı bir dönem yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın hemşehrilerimizin hayatlarına rahat ve huzur gelsin diye hizmetler yapıyoruz” dedi.

Tan; “Üç mesele ile alakalı olarak bizleri çok eleştirdiler. Biri hızlı tren, şehir hastanesi ve stadyum. Birkaç sene içerisinde gecikmeden kaynaklı bir dönem yaşadı” ifadelerini kullandığı konuşmasında şunları söyledi:
“Bu üç konudan ikisi olan stat ve şehir hastanesi sizlerin de gördüğü gibi inşallah bitti bitecek. Bu süreçte emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. 18 yıllık icraatların yanında Kütahya olarak istihdamda zirve yaptığımız bir dönem. AK Parti’nin 18 yıllık bu icraatta hiçbirimizin yüzünü yere eğdirecek bir hadise olmadı. 2002 yılında bu yana hiçbir şekilde yüzümüzü yere düşürecek bir davranış olmadı

KÜTAHYALILARA TEŞEKKÜR

AK Parti 7. Olağan Kongresine katılmak üzere Kütahya’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Kütahyalılara teşekkür etti.

Dağ; “7. Olağan kongremizin hayırlara vesile olmasını dilerim. Kongrelerimizin sonuna doğru geldik. Ülke genelinde ilçe kongreleri tamamlandı bu hafta itibari ile 19 il kongresini de tamamlamış olacağız. Pandemide yaşadığımız ikinci dalga sonrasında kongrelerimize devam edeceğiz” dedi.

“Sizin de bir hemşeriniz olarak son günlerde yaşanan hadislere hayretle yaklaşıyorum. Bir siyasi partinin eş genel başkanı yargılanıyor. Süreç devam ediyor. Konulara baktığımızda onlarca dava var, onlarca davayı bir kenara bıraktığımızda diğerleri ile ilgili yargılama devam ediyor desek de 6 – 8 Ekim olaylarını her birimiz canlı canlı yaşadık ve gördük. O süreçte yaşananlara baktığımızda 5 ekim tarihinde PKK’nın elebaşlarından Murat Karayılan’ın yaptığı çağrının aynısını HDP genel merkezi ve o dönemdeki eş genel başkanı söylüyor. Binlerce insan sokaklara çıkıyor 31 sivil 2 de emniyet görevlisinin şehit olmasına sebebiyet veriyor. Hukukta azmettirme diye bir husus olduğunu her birey bilir. Ben bir hukukçu olarak AK Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak birilerini azmettirsem ve bu kişiler cismani zarar verse veya vefat etse ben yargılanmaz mıyım? Dokunulmazlık var ama hep birlikte biz bunu kaldırdık. CHP de destek verdi. Bütün bunlar kanun, hukuk ve kanun maddeleri var. Acaba siyaseten bize nasıl alan açılır diye çözüm süreci arzulayanlar var. Herkes şunu iyi bilsin ki AK Parti iktidarları döneminde ve Cumhur İttifakı döneminde çözüm süreci ve olayı her zaman devam etmektedir. 2002’de AK Parti iktidara geldiğinde her sorunu kendi sorunu gibi bildi ve bu soruna çözüm bulma derdini taşıdı. Tüm bugüne kadar emek veren görev yapan Kütahyalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diye konuştu.

AK PARTİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ:

Sebahattin Ceyhun, Ahmet Erdoğmuş, Ahmet Karabulut, Ahmet Özaltan, Ahmet Kılınç, Batuhan Çolak, Cahide Zengin, Emin Karabacak, Enes Öğütçü, Esma Ölçen, Esra Zeytin Sürücüoğlu, Halil Sever, Hasan Cömert, Hikmet Uluodoğan, Hüseyin Ekici, Hüsna Balkan, İrfan Çapraz, İsmail Çağlar Bayırcı, Kemal Kırbıyık, Kıymet Gazan, Mehmet Er, Merve Nur Uyar, Metin Sert, Muammer Yasin Çimenler, Muhammed Ziya Afifi, Muhterem Kılıç, Murat Duran, Mustafa Kızıklıoğlu, Nurettin Kaplan, Osman Orhan Cengiz, Osman Zeybek, Ömer Faruk Aksu, Ömer Tuncay, Ömer Yiğit, Recep Fazıl Güven, Rıfat Ersin Yaşar, Ufuk Tulum, Yasemin Aşıkovalı Çakır, Yılmaz Kocatürk.

İL DİSİPLİN KURULU ÜYELERİ

Ahmet Sami Kutlu, Mehmet Savurgan, Mücahid Köksal, Remzi Günay, Ömer Öztaş.

İL PARTİ İÇİ DEMOKRASİ HAKEM KURULU

Emin Sarıkaya, Abdurrahman Altıntaş, Ekrem Akbunar

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Sebahattin Ceyhun, Melek Mankan, Ahmet Batur, Mustafa Şükrü Nazlı, Abdullah Erdem Cantimur, Musa Yılmaz, Fatih Oruç, Bilal Kıyak, Ahmet Kulat, Mehmet Erkan, Süleyman Ciner

PAYLAŞ