ŞAHBAZ : “SİYASİ RANT ELDE ETMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR”

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, bir futbolcunun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım sonrası önceki dönemlerde CHP’den Milletvekilliği adaylığı yapan Av. Şeref Han’ın verdiği resme tepki gösterip; “Siyasi rant elde etmekten başka bir şey değildir” dedi. Başkan Şahbaz açıklamasında futbolcunun süresiz kadro dışında kalmasından duyduğu memnuniyeti dile getirip Belediye Kütahyaspor Başkanı Cahit Özel ve Belediye Başkanı Alim Işık’a teşekkür etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, kadro dışı bırakılan futbolcu sonrasında Belediye Kütahyaspor Başkanı Cahit Özel’in açıklamalarını yazılı açıklama ile değerlendirdi.

CHP İl Başkanı Şahbaz, Belediye Kütahyaspor Yönetim Kurulu tarafından sergilenen tutumun bir dik duruş olduğuna dikkat çekip, Başkan Özel ve yönetimine teşekkür etti.

“TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

CHP İl Başkanı Şahbaz açıklamasında; “Kütahyaspor kadrosundaki Güven Güneri  isimli  futbolcunun  Cumhuriyetimizin kurucusu atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında kaybının üzüntüsünü yaşadığımız 10 Kasım gününde,  hadsiz ve toplumun manevi değerleri üzerinden küçümseyici ve itibarsızlaştırıcı paylaşımlar yaptığı  görülmüştür. Bunun üzerine bu kişi hakkında yaptığımız basın açıklaması ve Cumhuriyet Halk Partisi  Belediye Meclis Gurubumuzun girişimleri neticesinde  Belediye Başkanımız Sn Alim Işık ve Kütahya Belediyespor yönetimi  ivedilikle konunun üzerinde durmuşlar ve söz konusu futbolcu gerekli disiplin süreçleri işletilerek kadro dışı bırakılmıştır. Bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı Kütahyaspor Yönetim Kurulu’na ve Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık’a teşekkür ediyoruz” dedi.

“SİYASİ RANT ELDE ETMEKTEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR”

Belediye Kütahyaspor’un liglerdeki başarısıyla kendisini duyurması gerektiğine dikkat çeken CHP İl Başkanı Şahbaz, önceki dönemlerde Milletvekili adaylığı yapan Av. Şeref Han’ın siyasi rant elde etme girişiminde olduğunun da altını çizdi.

“Partimizin kurumsal yapısı ve temsil eden yönetim kadroları dışında yapılan kişisel açıklamalar bahane edilerek partimizin yıpratılmaya çalışılması gerçeği saptırmak ve siyasi rant edinme girişimlerinden başka bir şey değildir” ifadelerinin yer aldığı açıklamada CHP İl Başkanı Şahbaz şunları ifade etti:

“Partimiz tarafından yapılan basın açıklamaları çok nettir ve Kütahyasporu lekeleyecek bu hadsiz paylaşımları yapan kişiye yöneliktir. Şehrimizin gözdesi Kütahyasporumuzun isminin bu tip kişiler tarafından lekelenmesi yerine ligdeki başarılarıyla duyurması en büyük dileğimizdir.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak gerek Belediye Meclisinde Kütahya Belediyespora olan desteklerimiz, gerekse partililerimizin ortak değerimiz olan takımımıza olan destekleri tüm kamuoyu tarafından çok iyi bilinmektedir.”

TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA

Belediye Kütahyaspor Başkanı Cahit Özel’in açıklamalarına da değinen CHP İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz; “Durum bu kadar açık ve net bir şekilde ortada iken Kütahya Belediyespor Kulüp Başkanı Sn Cahit Özel’in, hepimizin ortak değeri olan ve tüm Kütahya halkının vergileri  ile finanse edilen kulübümüzün başkanı değil de  siyasi bir taraf gibi partimizi yıpratmaya yönelik açıklamalarını üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Partimizi hedef gösteren bu açıklama Kütahya Belediyespor Kulüp Başkanına yakışmayan talihsiz bir açıklama olmuştur.  Böyle bir açıklamayı ne Kütahya şehrimiz ne de göz bebeğimiz olan Kütahya Belediyespor hak etmektedir. Yapılan bu mesnetsiz açıklamayı esefle kınıyor, kendilerini öncelikle açıklamamızı tekrar okumaya,  akla ve sağduyuya davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

PAYLAŞ