Burayı kim yapacak?

Zafer meydanında bir işletmeci tarafından yeşil alan içerisine konulan karavanın yerinin değişmesi nedeniyle çimde oluşan kötü görüntü vatandaşların tepkisini çekiyor.

Zafer meydanı vazo karşısında bir işletmeci tarafından içerisinde gıda satışı yapılan bir karavan yeşil alan içerisinde vatandaşların gıda ihtiyacını karşılamak üzere hizmet veriyor. Bir cafe işletmecisine ait olduğu ileri sürülen karavan aynı yeşil alan içerisinde farklı bir alanda tekrar faaliyet göstermesi nedeniyle eski yerinin düzeltilmemesi vatandaşların tepkilerine neden oldu.

BELEDİYE EKİPLERİ ÇİM EKİM ÇALIŞMASI YAPTI

Yaklaşık bir ay önce Kütahya Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri çim ekme çalışması yaparak şehrin daha güzel görünmesine vesile olduğunu söyleyen vatandaşlar karavanın aynı yeşil alan içerisinde yer değiştirmesi ile karavanın eski yerinde Kütahya’ya ve şehrin en görsel alanına yakışmayacak görüntülerin olduğuna vurgu yaparak buranın tekrar çimlenmesini istediler.

İŞLETME SAHİBİ YENİLEMELİ

Kütahyalı vatandaşlar şehrin en görsel alanında ve olması gereken güzelliğinin dışında kullanıma açılmasının da yanlış olduğunu dile getirerek karavanın eski yerinin yeşil alana çevrilmesi hususunda çalışmaların yapılmasını beklediklerini dile getirirken bu alanın yeşil alan olması noktasında işletme sahibinin tekrar eski haline getirmesi konusunda sorumluluk alması gerektiğini ifade ediyorlar.

PAYLAŞ