BİR AŞAĞI BİR YUKARI

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin, son günlerde yerel basında ve de sosyal medyada en çok tartışılan konu haline gelen Asım Gündüz Caddesindeki trafik akış yönüne ilişkin olarak bir açıklama yaptı. İl Başkanı Gezgin konu hakkında yapılan yorumların çözüm odaklı olmadığının altını çizerken, trafik yönü hakkında yapılacak çalışmalarda önceliğin uzun yıllar hizmet edebilecek projeler olması gerektiğini dile getirdi.

Basın yayın organlarında AK Parti İl Başkanı Sabahattin Ceyhun’un Asım Gündüz Caddesinin tekrar eski trafik akış yönünde hizmet etmesi gerektiğini belirtmesinin ardından özellikle sosyal medya üzerinde Kütahya ile ilgili bu konu en çok tartışılan konuların başında gelmişti. Bu konu hakkında görüşlerini dile getiren Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin yapılan önerinin çözüm değil sadece günü kurtarmak amaçlı bir girişim olarak değerlendirirken açıklamasında şu sözlere yer verdi;

AÇIKLAMALAR ÇÖZÜMDEN UZAK

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin; “ Şehrimizin en önemli ana arterlerinden biri olan Kütahya’mızın trafik yükünü çeken Asım Gündüz Caddesine ilişkin yapılan önerileri ve yorumları dikkatle takip ediyorum. Şehir merkezindeki trafik yoğunluğunu en aza indirmek amacı güdülerek yapılan bu önerinin kesinlikle çözüm içerdiği kanısında değilim. Caddelerdeki trafik yönünün değiştirilmesi kesinlikle bir çözüm değildir. Kütahya’da trafik sorunu zamanında gerekli özen gösterilmemesi, masaya yatırılan plan ve projelerin uzun vade düşünülerek değil sadece günü kurtarmak amacı ile hayata geçirilmesi neticesinde artarak bu günlere kadar gelmiştir. Amaç bu gün yapılacak olan girişimlerin en az 25-30 yıl aksamadan Kütahya’mıza hizmet edecek kapasitede olmasıdır” dedi.

BİR AŞAĞI BİR YUKARI

“ Cumhur İttifakı bünyesindeki partilerin birbirlerinden uzak ve çok uyumlu olmayan görüntü çizmeleri Kütahya genelinde alışkın olduğumuz bir durum. Öneri ve eleştirilerini kendi içlerinde değil basın yoluyla yaparak konuları kaos ortamına dönüştürüyorlar. Kütahya merkezde sosyal hayatı en fazla zorlayan konuların başında trafik geliyor. Nüfusu yoğun olan büyükşehirler gibi trafik karmaşası içerisinde her gün işimize yetişmeye, evimize de en hızlı şekilde ulaşmaya çalışıyoruz. 230 bin nüfuslu bir şehire yeni bir cadde kazandırmak ya da park halindeki araçların trafiği aksatmasına yönelik herhangi bir çalışma henüz kimsenin ağzından duymadık. Anlaşılan o ki ne mevcut belediye başkanımızın bu konuda bir çalışması var ne de onu eleştiren sözüm ona çözüm üretenlerin bu konu hakkında bir bilgileri var. Asım Gündüz Caddesinin önceki dönemlerdeki trafik işleme yolu tersineydi de trafik gayet akıcı ve hızlı mıydı? Sadece eleştiri içeren ve gerçekten uzak bir öneri bu. O zaman be kendimce diyorum ki kimsenin hatırı kırılmasın, Asım Gündüz Caddesi bir gün aşağı bir gün yukarı yönde kullanılsın. Zaten keşmekeş olan trafikte böyle bir kararda alınabilir. Haftalık ya da aylık periyotlarda da yönleri değiştirebilirsiniz. Eğer maksat çözüm üretmek değil sadece bağcıyı dövmekse bizde böyle mantıktan uzak bir yorum yapalım. Bahsettiğim bu konu her ne kadar latife gibi gelse de son günlerde basın üzerinden izlediğim yorum ve önerilerde ancak bu kadar gerçekçi bir yaklaşım taşıyor.”

TRAFİK MASTER PLAN ŞART

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Osman Gezgin; “ Siyasi hayatımda Kütahya Belediye Başkanı Aday Adayı olduğum dönemlerde bizim Kütahya için acil çözüm bulmamız gereken konular içerisine ilk maddeyi trafik ve park konularına ayırmıştık. Büyükşehirler ve gelişen şehirlerdeki çalışmaları baz alarak Kütahya’mıza uygun olabilecek bir master plan şeması çizmiş ve bu planımızı her toplantımızda vatandaşlarımızın beğenisine sunmuştuk. Bir şehrin gelişmesi ve güzelleşmesi öncelikle trafik sorununun ortadan kaldırılması ve vatandaşlarımızın şehir içi yolculuklarını en kısa sürede en konforlu şekilde yapması ile başlar. Bu projeler şuan halen bizde durmaktadır. Gizli saklı bir şey değildir. Mevcut belediye başkanımız ile kendisinin talepleri olması durumunda her an paylaşabiliriz. Biz göreve gelsek de gelmesek de içimizdeki tek istek başta Kütahya’mızın gelişmesi sonrasında da ülkemizin daha fazla güç kazanmasıdır. Daha öncede belirttiğim gibi şehir içi trafiği konusunda en kısa zamanda master plan hazırlanmalı ve daha fazla zaman kaybetmeden bir an önce bu plan hayata geçirilmelidir” dedi.        

PAYLAŞ