ALGI OPERASYONU YAPILMAKTADIR

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak

ALGI OPERASYONU YAPILMAKTADIR

Son zamanlarda Gediz Belediyesi aleyhine sosyal medyada yer alan sokak hayvanlarının kötü muameleye tabi tutulduğuna ilişkin bir basın açıklaması yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak “yalan ve yanlış haberler hakkında yasal yollara başvuracağız” dedi.

Son zamanlarda Gediz Belediyesi aleyhine sosyal medyada yer alan sokak hayvanlarının kötü muameleye tabi tutulduğuna ilişkin Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak “bu asılsız haberler hakkında yasal yollara başvuracağız” dedi.

BU YER TAMAMEN KÜKAB’A AİT BİR YERDİR

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak yaptığı açıklamasında “Gediz Belediyesine ait çöp toplama alanı yoktur. Bu görüntülerde olayın geçtiği iddia edilen yer Kütahya Katı Atık Birliğinin mülkiyetinde olup transfer istasyonudur. KÜKAB’a ait tapulu taşınmaza Gediz Belediyesi ile birlikte Gediz’e bağlı 57 Köy ki; bu köylerin çöpleri, Kütahya İl Özel idaresi tarafından toplanmakta Yeni kent, Gökler ve Eski Gediz Beldelerinin çöpleri transfer istasyonuna getirilmekte ve buradan 90 km uzaklıktaki Kütahya iline götürülmektedir. Transfer istasyonu olarak faaliyet gösterilen yerin işletilmesi ve çalıştırılmasında Gediz Belediyesinin bir müdahalesi ve sorumluluğu yoktur. Bu yer tamamen KÜKAB’a ait bir yerdir.

ALGI OPERASYONU YAPILMAKTADIR

 Başka görüntüde bir köpeğin rahatsızlandığı görülmektedir. Söz konusu görüntülerin hangi amaçla çekildiği de belli değildir. Sosyal medyada, Gediz Belediyesinin sokak hayvanlarına kötü muamele yapıldığına ilişkin algı operasyonu yapılmaktadır. Gediz Belediyesi olarak sokak hayvanları konusunda gerekli hassasiyet gösterilmektedir. Seçim beyannamesinde sahipsiz, sokağa bırakılan hayvanların barınma ve bakım ihtiyacının karşılanması için barınak yapılması yer almaktadır. Barınağın yapılmasına ilişkin bürokratik işlemler devam edilmektedir. Gediz Belediyesi, şehirlerin sadece insanların yaşadığı bir alan olmayıp tüm canlıların yaşadığı bir yaşam alanı olarak görmektedir. Özellikle COVİD -19 salgın hastalık nedeniyle sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacının karşılanması için şehir içine mama ve su ihtiyaçlarının karşılanması için besin ve su bırakılmıştır.

GEREKLİ YASAL YOLLARA BAŞVURULACAK

Şehir içi billboardlarına sokak hayvanları için farkındalık oluşturmak için afiş asılmıştır. Gediz Hayvan severler Derneği, Gediz Belediyesine ziyaret edilmiş akabinde Gediz Hayvan severler Derneğine Gediz İlçe merkezinde yer tahsisi yapılmıştır. Gediz Hayvan severler Derneği tarafından bir sokak köpeğinin rahatsızlandığı ve tedavisi için yardım istenmesi üzerine Gediz Belediyesi tarafından köpeğin tüm tedavi ve bakım ihtiyaçları karşılanmıştır. Sadece MR ücreti için 1.000,00.TL bedel ilgili kuruma aktarılmıştır. Tüm bu açıklamalara ilişkin belgeler Gediz Belediyesinin sosyal medya hesabından paylaşılmıştır. Gediz Belediyesinin sokak hayvanları için yapmış olduğu bunca çalışmalara rağmen kamuoyunda Gediz Belediyesi hakkında olumsuz algı yaratan kişiler hakkında gerekli yasal yollara başvurulacağını kamuoyuna saygıyla duyururuz.

PAYLAŞ