AKÇADURAK’TAN İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle yazılı açıklama yaptı.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle yazılı açıklama yapan Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Birleşmiş Milletler Genel Kurulunca “İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’nin 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilmesi münasebetiyle, her yıl 10 Aralık “Dünya İnsan Hakları Günü” olarak kutlanmaktadır.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni ilk imzalayan ülkeler arasında yer alan ülkemiz; bugün her türlü ayrımcılığı ortadan kaldırmak, sosyal adaleti sağlamak ve toplumsal refah tesis etmek için güçlü bir irade göstermeye devam etmektedir.

İnsanlığın binlerce yılda ulaşabildiği demokratik ve çağdaş uygarlık düzeyinde; demokrasi, hukukun üstünlüğü ve insan hakları kavramları, temel evrensel değerler olarak öne çıkmıştır.

Demokrasi ve hukuk devleti anlayışının ön planda olduğu bütün demokratik ve çağdaş devletlerde olduğu gibi ülkemizde de, bireyin güvenliği ve insan haklarına büyük önem verilmektedir. Gediz Belediyesi olarak bizlerde, insan haklarının korunması ve geliştirilmesi konusuna büyük önem vermekteyiz. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlarken, temel hak ve özgürlüklerini güven içerisinde kullanmalarına imkân tanıyacak ortamı oluşturmak için yoğun bir çaba içerisindeyiz.

Bu düşüncelerle, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü bir kez daha kutluyor, bu günün milletime ve tüm insanlığa barış, huzur ve adalet getirmesini temenni ediyor, bütün vatandaşlarımıza sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler diliyorum.”

PAYLAŞ