HİBE BAŞVURULARI BAŞLADI

KKYDP Uygulama Esasları Yayınlandı. Tarımsal İşletme Kuracaklar, % 50 Hibe almak için başvurular başladı.

Simav İlçe Tarım Müdürü Murat TOKDEMİR şunları söyledi; “KKYDP  Programı başvuruları;  uygulama rehberinin yayımlandığı 07.12.2020 tarihinde başladı ve başvuru süresi 90 (doksan) gündür. (Son Başvuru Tarihi: 06.03.2021)

Program kapsamında; Büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğine yönelik tesislerin yapımı, tarımsal ürünlerin işlenmesi, depolanması, dondurulması ve paketlenmesine yönelik yeni  tesislerin yapımı, yenilenebilir enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımı, süt ve süt ürünlerine yönelik yatırımlar ve işlemeyle ilgili tesisler, arıcıkla ilgili destekler, soğuk hava deposu veya silo yapımı, mantar üretme tesisleri, modern seraların yapımı, et işleme tesislerinin yapımı gibi pek çok konuda yatırım yapacak üretici ve yatırımcılarımız proje hazırlayarak başvuruda bulunabilirler. 

Tebliğde yer alan pek çok tarımsal konuda proje hazırlayan kişilere projelerinin onaylanması durumunda % 50 hibe desteği verilebilecek. 

Yatırım konusu, yatırım niteliği ve başvuru sahibine bağlı olarak hibeye esas proje tutarı 250.000-TL ile 3.000.000 TL arasında değişiyor. Proje tutarının %50si hibe veriliyor. Diğer %50’si oranındaki tutarı ve KDV’nin tamamını başvuru sahipleri temin etmekle yükümlüdür.

İlçemizdeki üreticilerimizin de pek çok konuda başvuru yapabileceğini umuyoruz. Daha detaylı bilgi, ilçe müdürlüğünden alınabilir. Projeler, Kütahya İl Müdürlüğü KKYDP proje yürütme birimine teslim edilecek ”.

PAYLAŞ