ADAY DEĞİLİM

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım

ADAY DEĞİLİM

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhan Yıldırım parti binasında yaptığı basın açıklamasında hafta sonu yapılacak il kongresinde aday olmayacağını açıkladı. Yıldırım “Genel merkezimizin aday olmamı tarafımıza söylemelerine rağmen, kendi hür iradem ile il başkanlığı seçimlerinde il başkanı adayı olmayacağım. Kamuoyuna ve kıymetli hemşerilerime bunu paylaşmak istiyorum dedi. 

BUGÜN ÖNEMLİ BİR YOL AYRIMINDAYIZ

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhan Yıldırım yaptığı açıklamada “21 Mayıs 2017 tarihinde göreve gelmemizin ardından tamı tamına 3,5 yıl gibi bir sürenin ardından bugün önemli bir yol ayrımındayız. Geride bıraktığımız süreçte pek çok tarihi ana ve pek çok seçimi de geride bıraktık. Bundan 3,5 yıl önce bu yola çıkarken tek bir gayemiz vardı. İlahi kerimitullah davasına layık olabilmek ve baki kubbe ’de hoş bir seda bırakabilmekti. Halis amellerle çıkmış olduğumuz bu yolda Cenab-ı Allah’a şükürler olsun ki pek çok il başkanına nasip olmayan başarılara imza atmak bize nasip oldu. Bu başarılar yalnızca bizim tek başımıza yapmış olduğumuz kazanımlar değildir. Başta bilge liderimiz sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Bey’in yolumuzu aydınlatan ve bize ışık olan siyaseti ve bize olan destekleri ile meydana geldi.

MHP’DE GÖREV YAPMAK ŞEREFTİR

Milliyetçi Hareket Partisinde hangi kademede olursa olsun görev yapmak çok önemli bir şereftir. Çıkmış olduğumuz siyasi arenada bir dönem merkez ilçe yöneticiliği sonrasında ilçe başkanlığı ve sonrasında da il başkanlığı yapmak bize nasip oldu. Bu vazifeleri her zaman bir görev olarak bildik ve öyle değerlendirdik. Lider ülke Türkiye hedef 2023 ve 2071 yolculuğunda şehrimiz ve ülkemiz için önemli kazanımlarda bulunduk dedi.  

KÜTAHYA TARİHİNDE BİR İLKE İMZA ATTIK

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ferhan Yıldırım 1 Kasım seçimlerinde kaybetmiş olduğumuz bir vekilimizi 24 Haziran seçimlerinde şehrimize ve partimize kazandırdık. 31 Mart yerel seçimlerinde de Kütahya tarihinde bir ilke imza atarak il belediye başkanlığını partimize kazandırıp belediye başkanlığı sayımızı ve il genel meclisi üye sayımızı artırarak çok önemli kazanımlar elde ettik. Elde etmiş olduğumuz seçim ve siyasi başarı ve kazanımlarla oy ortalamamızı son seçimlerde il genel meclisinde yüzde 26’ya kadar dayandırarak partimiz adına ülke ortalaması üzerinde bir sonuç alarak katkı sağladık.

PARTİMİZE YAKIŞIR BİR HİZMET BİNASINI DA KULLANIMA AÇTIK

Bununla birlikte partimize yakışır bir hizmet binasını da kullanıma açtık. Milliyetçi Hareket Partisi olarak 3 Ekim günü kurtuluşun yeri Dumlupınar’da başlattığımız ilçe kongre sürecimizi 25 Ekim tarihinde de Merkez İlçe Kongremizi yaparak tamamladık. 22 Aralık Pazar günü saat 12’de de SGK Binamız yanında bulunan kapalı spor salonunda yaparak Kütahya’da ki kongre sürecimizi tamamlayacağız. Pandemi şartları altında gerçekleşecek olan kongremizde genel merkezimizin aday olmamı tarafımıza söylemelerine rağmen kendi hür iradem ile il başkanlığı seçimlerinde il başkanı adayı olmayacağım. Kamuoyuna ve kıymetli hemşerilerime bunu paylaşmak istiyorum dedi.

28 Aralık 2014 tarihinde girmiş olduğumuz bu siyasi arenada desteğini hiç esirgemeyen kıymetli eşime ve aileme il yönetim kurulu üyelerimize, ilçe başkanlarıma ve ilçe yönetim kurulu üyelerimize kadın kollarımızın kıymetli hanımefendilerine, il ve ilçe ocak başkanlarıma, belediye meclis üyelerimize, il genel meclis üyelerimize, milliyetçi avukatlar grubuma, teşekkür ediyorum. dedi.

PAYLAŞ