BU TAKIMA GÜVEN LAZIM

Mavi lacivertli renklere gönül veren taraftarlar Bld. Kütahyaspor Kulübü yönetimine forvet oyuncusu Güven Güneri’nin affedilerek takıma geri çağrılması yönünde çağrıda bulundular.

Bld. Kütahyaspor’un kadro derinliğinin olmaması ve kadroda Güven’in yerini doldurabilecek bir oyuncunun bulunmasının büyük bir sıkıntı oluşturduğunun altını çizen taraftarlar 33 yaşındaki tecrübeli oyuncunun affedilerek takıma dahil edilmesi gerektiğini belirttiler. Kadro dışında kaldığı dönemde Karama deplasmanında 2-0’lık mağlubiyet alan mavi şimşeklerde Güven’in eksikliği sahada kendisini belli etti. Ligin ilk yarısının bitişine kadar Güven’den takımın mutlaka faydalanması gerektiğinin altını çizen taraftarlar şunları söyledi;

CEZASINI ÇEKTİ

Bld. Kütahyasporlu taraftarları; “ Takıma sene başında katılan ve kadrodaki genç oyunculara çok iyi bir abilik yapan bir futbolcudan bahsediyoruz. Kendi sosyal medya hesabından bir açıklama ya da bir paylaşımda bulunduğu için bize göre son derece kasıtlı bir linç kampanyası ile karşı karşıya kaldı. Kütahya Belediyesine ve Bld. Kütahyaspor yönetimine zarar vermek isteyen isimler Güven’in bu hatalı paylaşımında yürüyerek adeta bir linç kampanyası yaratmaya çalıştılar. Bld. Kütahyaspor bu memleketin en önemli markasıdır ve bu marka altında yer alan isimler mutlaka yaptıkları nahoş hareket ve durumların cezasını mutlaka öder. Kendisine para cezası verildi ve kadro dışı kaldı. Bizler cezasını çektiği düşüncesindeyiz. Kadro dışı cezasının artık kaldırılması gerektiğini düşünüyoruz” dediler.

 KRİTİK 7 HAFTA

Bld. Kütahyasporlu taraftarları; “ Puan durumunda şuan çok da istediğimiz ve sene başında planlanan bir yerde değiliz. Kadromuz kısıtlı. Hemen hemen her maçta yaşadığımız bir kırmızı kart sıkıntısı var. Durum bu halde olunca Güven gibi bir futbolcunun, başka amaçlar güden insanların kirli tezgahları sebebiyle kadro dışı kalmasını ve bunun ağır faturasını Bld. Kütahyaspor’un ağır bir şekilde ödemesini istemiyoruz. Ligin ilk yarısının tamamlanmasına 7 hafta kaldı. Biz bu kalan 7 hafta içerisinde toplayabildiğimiz kadar puanı toplayıp ikinci yarı hazırlıklarına kendimizi atmalıyız. Şuan ligde birçok takımda Güven gibi bir futbolcu yok. Bizde var ama bizde ondan faydalanamıyoruz” dediler.

PAYLAŞ