ZAFER’de online sohbet

Zafer Kalkınma Ajansı tarafından bölgenin kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla Temmuz ayında “Yaz Sohbetleri”  gerçekleştirildi.

İlk olarak 03.07.2020 tarihinde “2020 Yılı Teknik Destek Programı Tanıtımı” kapsamında Ajansımız Program Yönetimi Birimi Başkanı Erce Şengül ve Uzman Hasan Cenk Dedeoğlu, teknik destek programına başvuru yapmak isteyen paydaşların dikkat etmesi gereken hususları, açık çağrılarda desteklenecek faaliyet konularını ve faaliyetlerden beklenenler hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

10.07.2020 tarihinde ise “2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı Tanıtımı” paneli düzenlendi. Ajansımız Program Yönetimi Birimi Başkanı Erce Şengül ve Uzman Hande Özger tarafından fizibilite desteği programı kapsamında desteklenebilecek proje konuları, iyi bir fizibilitenin özellikleri,  fizibilite için teknik şartnamenin nasıl hazırlanacağı ve fizibilite raporunun kabul edilmesi için taşıması gereken özellikler hakkında bilgi verdi.

14.07.2020 ve 21.07.2020 tarihlerinde ise Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) işbirliğinde “Coğrafi İşaretler ve Sınai Mülkiyet Hakları”na yönelik eğitim programları düzenlendi. Bu eğitimlerde coğrafi işaret, patent, endüstriyel tasarım gibi tescillerin başvuru-denetleme süreçlerinden ve ticarileşme ile ilgili önemli hususlardan bahsedildi.

17.07.2020 tarihinde Kütahya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Kutlu Eser ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğünden Uzman Volkan Türkmenin katılımıyla Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Sistemi (E-TUYS) Başvuru ve Uygulama Süreçlerine yönelik bir eğitim düzenlendi. Bakanlığımızın teşvik uygulamalarına yönelik genel bilgilerinin yanında yaşanabilecek sorunlar ve çözüm önerileri de programda katılımcılara aktarıldı.

24.07.2020 tarihinde ise Ajansımız ile Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle ‘’Pandemi Sürecinde Gelişen E-Ticaret Piyasası ve Geleceği’’ programı gerçekleştirildi. Programda;

Trendyol Satış Müdürü Özkan Çokaygil “E-Ticarette Başarının İpuçları”

Hepsiburada Ege Bölge Müdürü Cem Ünal “E-Pazaryerlerinin Avantajları’’

EPTTAvm Proje ve Raporlama Uzmanı Mertcan Cengiz “E-İhracat’’

N11.com İş Ortağı Eğitim Müdürü Aykut Baskın “İnternet Üzerinden Satış Arttırma Teknikleri’’

N11.com Ege Bölge Müdürü Burak Boran “E-Ticaret Çözümleri’’

Yemek Sepeti Satış Direktörü Sertaç Şener ‘”Covid-19 Dönemi E-Ticaret’’ konularında sunumlar gerçekleştirdi.

Düzenlenen programlar paydaşlarımız tarafından yoğun ilgi gördü. Ajansımız 2020 yılı Sonbaharında da “Güz Sohbetleri” adı altında bu programlara devam edilmesi planlanmaktadır.

PAYLAŞ