Yüylük’te karantina

Kütahya siyasetinin çok sayıda isminin köyü olarak bilinen Dumlupınar ilçesine bağlı 52 haneli Yüylük köyü karantinaya alındı.
Kütahya Valiliğinden yapılan açıklamada, “Dumlupınar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla salgının yayılmasını önlemek ve vatandaşımızın sağlığını korumak amacıyla bugün saat 13.00 itibarıyla Yüylük köyünde 14 gün süreyle karantina uygulanmasına karar verildi” denildi.

“TEDBİRLERE RİAYET EDELİM”

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Korona virüs Covid-19 vakası sebebiyle Dumlupınar ilçesine bağlı Yüylük köyünün karantinaya alındığı bildirdi.
Gazel, yaptığı açıklamada, “Köyüm Dumlupınar – Yüylük bugün saat 13:00 itibariyle, Korona virüs Covid-19 tedbirleri kapsamında karantinaya alınmıştır. Bu musibete karşı en büyük direncimiz yüksek moral, en büyük silahımız da temassızlıktır. Paniğe kapılmadan devletimizin aldığı tedbirlere riayet edelim. Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

SİYASİLERİ İLE TANINIYOR

AK Parti Milletvekili İshak Gazel’in yanı sıra çok sayıda siyasetçinin köyü olarak da bilinen Yüylük köyünden 22. dönem Kütahya Milletvekili Alaaddin Güven, SP İl Başkanı Ali İhsan Oturak, Av. İbrahim Durmaz, önceki dönem AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Fuat Durmaz, İHH eski Başkanı Mustafa Hacımustafaoğulları’nın yanı sıra Gençlik ve Spor Hizmetleri eski İl Müdürü Sadık Ölçen gibi Kütahya’da tanınmış birçok ismin köyü olarak biliniyor

PAYLAŞ